2012. március. 03. 09:09 MTI Utolsó frissítés: 2012. március. 03. 08:55 Világ

Szapáry György levele a Washington Postban

Olvasói levélben válaszolt a The Washington Postban a magyarországi médiaszabadsággal kapcsolatos vádakra Szapáry György washingtoni nagykövet; levele pénteken jelent meg a lap internetes változatában.

Szapáry György washingtoni nagykövet emlékeztetett rá, hogy Mark Palmer, Haraszti Miklós és Charles Gati február 27-i, Szabad hangot Magyarországnak című publicisztikájában azt állította, a médiaszabadság Magyarországon annyira korlátozott, hogy az egyensúly visszaállítása érdekében újra kellene indítani a Szabad Európa Rádió magyar nyelvű adását.

"Minden valódi érdeklődő láthatja a helyszínen, hogy a magyar média éppen oly változatos mint valaha, és bővelkedik az ellenzéki hangokban. A szerzők az állították, hogy a CNN-t kormányzati nyomás miatt ejtette az egyik legnagyobb kábelszolgáltató. A többségében a Deutsche Telekom által birtokolt cég felső vezetése ezt kategorikusan cáfolta, és azt mondta, hogy ez tisztán pénzügyi döntés volt. Ellentétben a szerzők állításával, a Klubrádió - egy ellenzéki véleményeket sugárzó adó - regionális frekvenciáinak egyikét egy átlátható pályázaton vesztette el, miután kevesebb pénz ajánlott fel mint versenytársai. A döntés ellen fellebbezést nyújtottak be és az ügy a bíróság előtt van. Eközben a rádióadó továbbra is jelen van az éterben" - írta Szapáry György a The Washington Postban.

"A szerzők emellett hihetetlen módon magyarországi diktatúráról és az Egyesült Államok ellen irányuló támadásokról beszéltek. Vajon képviselné-e egy ilyen ország az amerikai érdekeket Líbiában és megmentene-e két amerikai újságírót Moammer Kadhafi börtönéből? Emelne-e szobrot Ronald Reagannek és felállítana-e egy intézetet, amelyet a néhai amerikai képviselő, Tom Lantos életének és munkásságának, valamint az emberi jogok terjesztésének szentel? Vajon a parlamentje belefoglaltatná-e a Nyugat alapvető értékeit a nemzet új Alaptörvényébe? A mostani magyar kormány mindezt megtette" - olvasható a levélben.

"A magyar valóság hamis színben való feltüntetése a jobboldali Jobbik párton kívül senkinek sem használ. A magyar baloldalon, amely kevés híján csődbe juttatta az országot, ma zűrzavar uralkodik a szavazók mély kiábrándultsága miatt. Teszik vagy nem, a szélsőségesség elleni védőgátul a jelenlegi demokrata, konzervatív kormány szolgál" - zárta sorait a nagykövet.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.