2012. február. 09. 05:29 MTI Utolsó frissítés: 2012. február. 09. 05:16 Világ

Az USA egyelőre nem fontolgat katonai lépést Szíria ellen

Az Egyesült Államok reméli, hogy a közeljövőben meg tud állapodni nemzetközi partnereivel abban, hogy melyek legyenek a következő lépések a szíriai lakosság elleni erőszak megállítása érdekében, és ezek között valószínűleg szerepel majd a humanitárius segítségnyújtás - közölte szerdán a washingtoni Fehér Ház.

"Az elkövetkező napokban nagyon aktív eszmecserét fogunk folytatni annak kikristályosítására, hogy mik legyenek a következő lépések annak érdekében, hogy véget vessünk a szíriaiak lemészárlásának" - mondta Jay Carney szóvivő.

Carney szerint ezeken a tárgyalásokon részt vesz majd a szíriai ellenzéki nemzeti tanács is, és a megbeszélések célja a "békés politikai átmenet, egy demokratikus átmenet" elősegítése lesz.

A hét végén az ENSZ Biztonsági Tanácsában Oroszország és Kína kettős vétója miatt megbukott a szíriai rezsim ellen meghozandó határozattervezet. Washingtonban azóta élénk vita folyik a továbblépés és a szankciók szigorításának lehetőségeiről.

A Fehér Ház továbbra is azt hangsúlyozta, hogy "aktívan" nem foglalkozik a katonai beavatkozás gondolatával. "Soha semmit sem zárunk ki egy ilyen helyzetben. De olyan megoldáson gondolkodunk, amely magában foglalja az Aszad-rezsim elszigetelését és a nyomásgyakorlást annak érdekében, hogy véget vessen saját népe kegyetlen lemészárlásának" - mondta Carney.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.