Visszavonták az egyiptomi politikai pártok a választási bojkottra vonatkozó felhívásukat, és elfogadták az országot irányító katonai tanács engedményeit.
A katonai tanács hétvégén közölte: módosítják a választási törvényt, és ennek értelmében a pártok listán és egyéniben is indíthatnak jelöltet a november 28-án kezdődő parlamenti választásokon.
A liberálisoktól az iszlamista Muzulmán Testvériség mozgalomig összesen 34 pártot tömörítő szövetség vasárnapi találkozója után közölték: nem fogják bojkottálni a választásokat, noha a katonai tanács nem teljesítette minden követelésüket, nem tiltotta el a megbuktatott diktátor, Hoszni Mubarak pártjának volt tagjait az indulástól, és nem szüntette meg teljesen a harminc éve bevezetett rendkívüli állapotot.
A módosítás ellenére továbbra is érvényben van az egyiptomi választási törvénynek az a rendelkezése, amely a parlamenti helyek harmadát "független" képviselőknek tartja fenn. Ez a rendelkezés a Mubarak-féle korábbi kormánypárt helyi vezetőinek kedvez, mert őket egyik párt sem látja szívesen a soraiban.
A Mubarak elnök megbuktatása óta az észak-afrikai arab országot irányító hadsereg támogatása eleinte széles körű volt, mert sikerült fenntartania a rendet, de az utóbbi hónapokban egyre több bírálat éri a katonai vezetőket a demokratikus átmenet lassúsága miatt.
A kairói Tahrír téren pénteken is több ezren követelték, hogy az egyiptomi katonai vezetés szüntesse meg a rendkívüli állapot még megmaradt rendelkezéseit, és civilek katonai bíróság elé állításának a gyakorlatát. A katonai tanács szombaton azt ígérte, hogy "fontolóra veszi" e két követelést, és egyértelműbb menetrendet dolgoz ki a katonai irányításról a civil kormányzásra való áttérésre.