Őrizetbe vettek egy rendőrnyomozót a brit telefonlehallgatási botránnyal kapcsolatban - közölte a Scotland Yard pénteken Londonban. Vélhetően a rendelkezésére álló információkat illetékteleneknek fecsegte ki.
Az 51 éves rendőrnyomozót még csütörtökön fogták el, és óvadék ellenében szabadlábra helyezték, állásából pedig felfüggesztették.
Sue Akers, a londoni rendőrség helyettes megbízottja azt mondta, annak idején, amikor átvette a nyomozást az ügyben, nem győzte hangsúlyozni, milyen lényeges az információk bizalmas kezelése, és "nagyon kellemetlen, hogy ezt nem mindenki tartotta be".
Ugyancsak őrizetbe vettek az ügyben egy 35 éves férfit, később őt is elengedték óvadék ellenében.
A botrányt közvetlenül az robbantotta ki, hogy kiderült: a Murdoch-cégcsoport egykori legnagyobb brit vasárnapi lapja, a News of the World - exkluzív értesülések reményében - évekkel ezelőtt feltörte és lehallgatta egy elrabolt és brutálisan meggyilkolt 13 éves kislány, Milly Dowler mobiltelefonjának üzenetrögzítőjét, miközben az akkor már halott gyermeket a rendőrség még nagy erőkkel kereste.
A rendőrség péntek estig 15 embert vett őrizetbe az ügyben.
A Scotland Yard csütörtökön fogta el James Desborough-t, a News of the World újságíróját. Korábban kihallgatták mások mellett Rebekah Brookst, a News International volt vezérigazgatóját és Andy Coulsont, a News of the World volt főszerkesztőjét, David Cameron brit miniszterelnök januárban lemondott sajtófőnökét is.
Az alsóház kulturális és médiabizottsága kedden nyilvánosságra hozott egy újabb bizonyítékot: egy olyan újságíró levelét, akit a lehallgatások miatt ítéltek el. A levél szerint a News of the World vezetői tudtak a lehallgatásokról.
A hatósági gyanú szerint a News of the World ezenkívül legalább négyezer magánszemély és közéleti személyiség, köztük az iraki és az afganisztáni frontokon elesett katonák és hozzátartozóik, valamint a 2005. júliusi londoni terrortámadásban meghaltak és családtagjaik mobiltelefonjait is lehallgathatta.
A Murdoch-csoport a News of the World botrányának kirobbanása után azonnali hatállyal felszámolta a 168 éve alapított vasárnapi bulvárlapot, amely 2,5 milliós átlagos példányszámával és csaknem 8 milliós olvasótáborával a világ legnagyobb angol nyelvű vasárnapi tömeglapja volt.