2011. április. 18. 18:56 MTI Utolsó frissítés: 2011. április. 18. 18:57 Világ

Újabb autópálya-szerződést bont fel a román állam

Újabb autópálya-szerződést bont fel a román állam arra hivatkozva, hogy a kivitelező vállalatok indokolatlanul meg akarják növelni a szerződésbe foglalt költségeket, és megszegték a megállapodás feltételeit.

Anca Boagiu román közlekedési miniszter bejelentette, hogy hétfőn írásban értesítette a dél-romániai Moara Vlasiei és Ploiesti közötti autópálya-szakasz építtetőit, hogy felbontja a velük kötött szerződést. A miniszter azt állítja, hogy a négy legnagyobb román útépítő vállalat alkotta konzorcium 47 százalékkal akarja növelni a szerződés eredeti értékét, miközben tizenhat hónapja nem végzett  semmilyen munkálatot, és gyakorlatilag elhagyta az építési területet.

A miniszter szerint a konzorcium ezzel megszegte a szerződésbe foglalt feltételeket. Boagiu bejelentette, hogy a szóban forgó autópálya-szakaszra újabb versenytárgyalást írnak ki. A kilencedik európai közlekedési folyosó nyomvonalán haladó autópálya-szakasz hossza 42,5 kilométer, az út a Románia egyik legforgalmasabb útvonalának számító, Brassó és Bukarest közötti  majdani autópályának is része. A munkálatok 2007-ben kezdődtek, és eredetileg az idén kellett volna befejeződniük.

A román állam a múlt héten is felbontott egy autópálya-szerződést a francia Colas céggel, amelynek a Medgidia és Navodari közötti autópályát kellett volna megépítenie. A román állam hasonló okokra hivatkozva jelentette be, hogy felbontja a franciákkal kötött szerződést.
 

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.