2010. december. 11. 18:35 MTI Utolsó frissítés: 2010. december. 11. 18:34 Világ

Sok ezren tüntettek Berlusconi ellen

Olaszország minden részéből érkezett több ezer ember tüntetett szombaton Rómában Silvio Berlusconi miniszterelnök ellen, s követelte a politikus lemondását.

Az ellenzéki Demokrata Párt által szervezett megmozdulás résztvevői a médiamilliárdos kormányfőt magánéleti botrányai, és kétes üzletei miatt bíráló jelszavakat skandáltak. A tüntetés három nappal előzte meg a Silvio Berlusconi ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány parlamenti tárgyalását. A voksolás kimenetele bizonytalan, mivel a Berlusconi vezette kormányzó Szabadság Népe Pártnak nincs abszolút többsége a törvényhozásban. 

Gianfranco Fini, a miniszterelnök régi politikai harcostársa, akivel együtt alapították a Szabadság Népe Pártot, novemberben kivált a kormánykoalíciból, 36 képviselőt magával vitt, s létrehozta az ellenzéki Jövőt és Szabadságot Olaszországnak pártot. Fini szombaton azt mondta, hogy a miniszterelnöknek le kell mondania, mert ha nem teszi, kedden a párthíveivel együtt ellene szavaz. Amennyiben a bizalmatlansági indítványt elfogadják, a kormányfő megbukik, és az államfőnek ki kell írnia a parlamenti választást, amelyre egyébként csak 2013-ban kerülne sor.

Silvio Berlusconi több ízben is úgy nyilatkozott, hogy biztosan megnyeri a bizalmi szavazást, s szombaton Milánóban hívei előtt azzal vádolta az ellenzéket, hogy mocskos rágalmakkal akarja lejáratni. Hozzátette azt is, hogy a politikai bizonytalanság árt Olaszországnak.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.