2010. december. 10. 20:07 Hírszerző/FH Utolsó frissítés: 2010. december. 10. 20:07 Világ

Lehallgatási ügybe keveredett, mégis megúszhatja a brit kormányfő tanácsadója

Nem sikerült bizonyítékokat találni, ezért emelnek vádat a brit kormányfő kommunikációs igazgatója ellen egy lehallgatási botrány ügyében - jelentette be pénteken a brit ügyészség.

Nem sikerült elég bizonyítékot szerezniük ugyanis arról, hogy Andy Coulson, még a News of the World szerkesztőjeként, tudott volna arról, hogy egyik újságírója telefonokat hallgatott le. A brit rendőrség azután kezdett el újra nyomozni a több éves ügyben, hogy több lap is arról számolt be: Coulson állítólag tudott a hangpostafiókok lehallgatásáról. A News of the World egyik újságíróját és egy magánnyomozót 2007-ben ítéltek el, mert telefonos hangposta üzeneteket loptak el és használtak fel. Az üzenetek közül több a királynő két unokája, Vilmos és Harry hercegé volt.

A lapot a botrány idején szerkesztő Coulson az eset miatt lemondott, majd a Konzervatív Párt kommunikációjának vezetője lett. Jelenleg David Cameron brit kormányfő kommunikációs igazgatója. A férfi akkor és most is tagadta, hogy tudott volna a telefonok lehallgatásáról.

Idén azonban a Guardian, a New York Times és Channel 4 brit televízió is arról számolt be, hogy Coulson tudott a lehallgatásokról. A lap egyik volt újságírója szerint Coulson szerkesztőként meg is hallgatta az ellopott felvételeket. A cikkek után a brit rendőrség újabb nyomozást indított az ügyben, és novemberben kihallgatták Coulsont, aki önként vállalta a kikérdezést.

A brit ügyészségnek azonban nem sikerült elegendő bizonyítékot szerezniük a vádemeléshez. Az ügyészség elmondása szerint "a kihallgatott tanúk nem volt hajlandók az együttműködésre: az ügyet nem segítő rövid nyilatkozatokat tettek, illetve tagadták, hogy tudnának bármilyen törvénytelenségről".
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.