2010. július. 03. 10:30 MTI Utolsó frissítés: 2010. július. 03. 12:17 Világ

Tartálykocsi robbant Kongóban, több száz halálos áldozat

Több mint kétszáz ember vesztette életét és mintegy száz megsebesült pénteken este a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részében egy üzemanyag-szállító tartálykocsi felrobbanása következtében.

Az érintett Dél-Kivu körzet kormányának szombati közlése szerint a tartálykocsi felborult, s a belőle kiömlő üzemanyag felrobbant, felgyújtva a dél-kivui Sange falut; ez okozta a tömeges halálesetet.

"Baleset történt, amelyben az egyik teherautó felborult, és minden oldalról folyni kezdett belőle a benzin... Több mint kétszáz ember halt meg eddig, mintegy százan szenvedtek súlyos égési sérüléseket" - mondta el Marcellin Cisambo, a fekete-afrikai ország Dél-Kivu körzetének kormányzója.

"Az áldozatok közül egyesek üzemanyagot próbáltak lopni, többségük azonban odahaza nézte a labdarúgó világbajnokság mérkőzését" - tette hozzá. Egy rendőrségi szóvivő szerint a robbanás okozta tűzben több tucat, többségében nádfedeles vályogház égett le.

A gyorshajtás okozta baleset azon az országúton történt, amely a körzet székhelyét, Bukavut köti össze a burundi határnál fekvő déli Uvira városával. A nemzetközi vöröskereszt egyik bukavui tisztségviselője telefonon elmondta, hogy az emberek nem tudtak idejében kimenekülni kigyulladt házaikból. Hangsúlyozta, hogy a halálos áldozatok száma még nem végleges, még zajlik a holttestek felkutatása és összegyűjtése.

Az ENSZ kongói békefenntartó ereje három helikopterét bocsátotta rendelkezésre a sebesültek kórházba szállításához. Az ENSZ-erő egyik szóvivője azt mondta, hogy bár a térségben jelen vannak katonáik, közülük senki sem sérült meg. Közlésével cáfolta azokat a híreket, amelyek szerint békefenntartók is meghaltak a robbanásban, miközben megpróbálták távol tartani a helyieket a felborult tartálykocsitól.

Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.