2010. május. 22. 09:08 MTI Utolsó frissítés: 2010. május. 22. 12:50 Világ

Lezuhant egy repülőgép Indiában, vannak túlélők - fotó

Hat vagy hét túlélője van a szombat reggeli indiai repülőgép-katasztrófának - közölték a reptéri biztonsági szolgálatok képviselői, más jelentések szerint legalább nyolc túlélő van.

A túlélők állapota válságos. Az NDTV indiai hírtelevízióban bemutatott felvételeken egy súlyosan megégett férfi volt látható a kórházban. Egy másik felvételen, egy riadt tekintetű nőt mutattak egy hordágyon. Egy további filmsoron egy gyermek volt látható, akit éppen orvosi ellátásban részesítettek.

Manmohan Szingh indiai kormányfő részvétét nyilvánította a légi szerencsétlenségben meghalt emberek hozzátartozóinak. Az Air India Express légitársaság Boeing-737-es típusú  gépe 169 emberrel a fedélzetén a dél-indiai Mangalor repülőterénél leszállás közben zuhant le.

MTI/EPA

"Mindenki meghalt, ehhez semmi kétség nem fér" - mondta korábban telefonon a francia hírügynökségnek R. Rames, Managalor rendőrfőkapitányának a helyettese. Egyértelműen nem tisztázott a lezuhanás oka, de az indiai tömegtájékoztatási eszközök beszámolója alapján nagyon rosszak voltak a látási viszonyok a repülőtér környékén. A katasztrófa térségében most köszönt be a nyári monszunesőzés időszaka, és szombaton a reggeli órákban sűrű pára telepedett a vidékre.

A hatóságok viszont hangoztatják, hogy Mangalor nemzetközi repülőtere korszerű, a pilótákat  - a leszállási manőver közben - segítő eszközökkel rendelkezik.

Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.