Schwarzenegger új paparazzo-törvényt írt alá
Kalifornia államban ezentúl büntethetőek azok a paparazzók, akik megsértik a hírességek személyiségi jogait, de büntethetőek lesznek a privát szférát sértő fényképeket megvásároló ügynökségek és médiaorgánumok is - írja a CCN.
Múlt vasárnap írta alá Arnold Schwarzanegger, Kalifornia kormányzója azt az új törvényt, amelynek értelmében a jövőben a sztárok magánéletét zavaró lesifotósok, illetve az ezeket a képeket felvásárló médiaügynökségek büntethetővé válnak. Az új szabályok januártól lépnek életbe.
Az új törvény szerint bíróságon megtámadható az a fotós vagy orgánum, amely jóváhagyás nélküli fotókat közöl celebek “személyes és családi pillanatairól”, amiért akár 500 ezer dolláros pénzbírság is kiróható.
Magát Schwarzaneggert is többször üldözték a paparazzók: 1998-ban annyian rajzottak autója körül, amikor a gyerekéért ment az iskolába, hogy nem tudott kiszállni a kocsiból. Számtalanszor üldözték például Britney Spearst, aki egyszer ernyőjével megtámadta az őt kergető lesifotós autóját.
Lesifotó |
Az egyik sztárokkal foglalkozó publicista, Ben Widdicombe szerint azonban nem ilyen egyszerű a történet, nem mindig a fotós a rossz és a sztár a jó. Britney szerinte például arról hírhedt, hogy miközben a felszínen harcol a paparazzók ellen, addig az asszisztensei rendszeresen kiszivárogtatják a fotósoknak, mikor melyik kapun megy ki vagy épp hol tartózkodik.
A sztárokról készült fényképek ráadásul néha a hírességek konyhájára is komoly pénzeket hoznak. Demi Moore és Ashton Kutcher például három millió dollárt kapott az OK magazintól 2005-ben, amikor először kaphatták őket együtt lencsevégre. Eva Longoria és Tony Parker pedig kétmillió dollárt kapott ugyanettől a laptól párizsi esküvőjük fényképeinek leközlési jogaiért.
A legjobban a Pitt-Jolie ikrek első leközölt fényképeivel kerestek a szülők, akik 14 millió dollárt kaptak.