Találgatnak a belgrádi lapok Karadzsics elfogásáról
A keddi belgrádi újságok a címlapon számolnak be Radovan Karadzsics elfogásáról, s tele vannak az akció körülményeit illető ellentmondásos találgatásokkal.
A letartóztatásról egyelőre csak egy szűkszavú hivatalos közlemény jelent meg, amelyből annyi derült ki, hogy a szerb biztonsági szolgálatok fogták el a volt boszniai szerb elnököt. A belgrádi belügyminisztérium annyit közölt, hogy munkatársai nem voltak részesei az akciónak. Újabb hivatalos tájékoztatás a kedd délelőtti órákban várható, amikor Raszim Ljajics, a hágai Nemzetközi Törvényszékkel folytatott együttműködésért felelős tanács elnöke és Vladimir Vukcsevics, a háborús bűnösökkel foglalkozó szerb különleges ügyész tart sajtóértekezletet.
Meg nem nevezett forrásból azonban a Politika és a Press című újság is úgy értesült, hogy Karadzsicsnak elfogásakor festve volt a haja, s hosszú szakállat is viselt. A Press ehhez még azt is hozzáteszi, hogy az egykori politikus épp a horvát tengerpartra, Splitbe készült, amikor elfogták. A Vecsernje Novosztit ezzel szemben valaki arról tájékoztatta, hogy Karadzsicsot a szerb főváros Vracsar nevű belső kerületében fogták el, ahol hosszabb ideje bújkált.
A Blic állítja, hogy tartózkodási helyét a Biztonsági Információs Szolgálat már egy hónapja felderítette, s a letartóztatással azért vártak, mert minden kétséget kizáróan meg akarták állapítani a személyazonosságát. Ez a múlt hét péntekére sikerült, majd következett az akció előkészítése, s hétfőn este hét óra körül a letartóztatás. Az Alo című újság is úgy tudja, hogy az akciót az információs szolgálat, konkrétabban annak a tisztségéről egy-két hete indoklás nélkül leköszönt korábbi vezetője, Rade Bulatovics irányította, s részt vett benne Borisz Tadics államfő kabinetfőnöke, Miodrag Rakics.
A Danasz című újságot valaki úgy tájékoztatta, hogy az illetékeseknek sikerült új információkat szerezniük azokról, akik segítik a bujkálásban Ratko Mladics volt boszniai szerb hadseregfőparancsnokot. Az értesülések azonban csak rájuk vonatkoznak, s nem a Hága által ugyancsak üldözött tábornokra.