2007. május. 30. 14:35 MTI Utolsó frissítés: 2007. május. 30. 14:39 Világ

A Wizz Air állítja, nem gyulladt ki a gépük

A korábbi híresztelésekkel ellentétben nem igaz a Wizz Air magyar légitársaság gépének bukaresti hajtómű-tűzéről szóló hír.

A társaság közleményt adott ki az ügyben azt követően, hogy a sajtóban megjelentek szerint kigyulladt a hajtóműve, ezért nem tudott felszállni szerdán Bukarestből a WizzAir légitársaság fapados járatának Budapestre indulni készülő gépe, de a hetvenhat utasnak nem esett bántódása. A gép már a kifutópályán volt, felszállni készült, amikor a kapitány jelentette, hogy tüzet észlelt a hajtóműnél. Senki sem sérült meg, az utasokat leszállították.

A Wizz Air közleménye szerint a szerda reggeli Bukarestből Budapestre tartó járatán gurulás közben hajtóműhibát jelzett a műszer. Ennek a füst volt a látható jele. A személyzet az előírásoknak megfelelően leállította a meghibásodott hajtóművet és egy hajtóművel a parkolóhelyére állt.

A tűzoltók hivatalból kivonultak, de nem került sor semmilyen akcióra. Az utasok leszálltak, hogy egy másik géppel késő délután érkezzenek Budapestre. Az utasok az EU szabályoknak és a Wizz Air belső szabályozásának értelmében ételutalványokat kaptak és felkérést, hogy az új indulási időpont szerint jöjjenek vissza a reptérre.

A műszaki csapat a helyszínen vizsgálja a meghibásodott gépet. A repülés egy technikai iparág, ahol meghibásodások - sajnos - mindig lesznek. A Wizz Air esetében, ahol a flotta átlagéletkora 3 év és a karbantartást a Lufthansa Technik végzi, ezen meghibásodások száma és súlya sokkal kisebb, mint az átlag. A Wizz Air 99,8 százalékos műszaki rendelkezésre állási mutatóval Európa egyik legmegbízhatóbb légitársasága - áll a közleményben.
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 06. 09:30

MVM-terjeszkedés Romániában: a helyiek szerint Orbán most tolja be az országba Putyin trójai falovát

A magyar állami energiacég kivásárolja a német E.On-t Románia második legnagyobb gázcégéből. A helyi félelmek szerint, ha az üzlet lezárul, az MVM orosz gázzal fogja ellátni az ország háztartásainak csaknem felét, és ezzel nagyban erősödik Moszkva befolyása Bukarestben. A tranzakció 2025 első felében zárulhat, de még elkaszálhatják. Ennek az esélyét erősítheti az a sürgősségi rendelet, mellyel a román kormány megakadályozhatja a stratégiai fontosságú vállalatok “ellenséges” átvételét.