2007. április. 08. 10:16 MTI Utolsó frissítés: 2007. április. 08. 10:13 Világ

A brit katonák 2012-ig maradhatnak Irakban

A The Sunday Telegraph szerint elképzelhető, hogy az Irakba vezényelt brit katonák 2012-ig maradnak állomáshelyükön.

A vasárnapi újság a brit védelmi minisztérium egyik belső beszámolóját idézte. A dokumentumot két hónapja körözteti a tárca. Az írás egyebek között felsorolja azt, hogy mely egységek maradnak Irakban.
   
Amennyiben helytállónak bizonyul a The Sunday Telegraph értesülése, úgy a londoni Irak-politika ellentmond annak, amelyre Tony Blair egy februári beszédéből lehetett következtetni. A brit kormányfő ugyanis arra célzott, hogy a katonákat két éven belül kivonják Irakból.
   
Blair akkor a parlamentben arról beszélt, hogy a 7100 fős kontingenst az év végéig 5500 létszámúra csökkentik. Hozzátette azonban, hogy az Irak déli részén Bászrában maradó katonák 2008-ig tartózkodnak majd állomáshelyükön, addig, ameddig tevékenységükre szükség van.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.