2006. szeptember. 09. 17:16 MTI Utolsó frissítés: 2006. szeptember. 09. 17:10 Világ

Ötezer ember kapott vegyianyag-mérgezést Abidjanban

Ötezren betegedtek meg egy külföldi hajóból kirakodott és az elefántcsontparti gazdasági főváros, Abidjan szemétlerakodóiban elhelyezett vegyi hulladéktól, hárman életüket vesztették - közölte szombaton az egészségügyi minisztérium.

Péntekig több mint 5000 olyan beteget regisztráltak az egészségügyi intézményekben, akik az augusztus végén kiöntött vegyi hulladéktól betegedtek meg - közölte Siméon N'Da, az egészségügyi minisztérium kommunikációs vezetője. A betegek többségükben hányásra, bőrkiütésekre, rosszullétre, hasmenésre és fejfájásra panaszkodnak.

A Greenpeace környezetvédő szervezet szerint 400 tonna igen mérgező anyagokkal telített, olajfinomítókból származó iszapot raktak ki Abidjanban.

A botrány miatt Charles Konan Banny kormányfő szerdán bejelentette kormánya lemondását, fenntartva egy tárcaközi bizottságot, amelynek feladata egy válságterv kidolgozása.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.