2006. január. 19. 09:00 MTI Utolsó frissítés: 2006. január. 19. 09:03 Világ

Az izraeliek többsége hajlandó engedni a megegyezésért

Az izraeliek csaknem kétharmada hajlandó lenne elfogadni, hogy Jeruzsálem arab negyedei palesztin ellenőrzés alá kerüljenek - tűnik ki egy közvélemény-kutatás eredményéből.

A megkérdezettek 54,4 százaléka lenne hajlandó lemondani az arab lakta negyedekről, de nem tenne engedményt az óvárosban, ahol a siratófal, a zsidó vallás legszentebb helye található.

További 8,6 százalék az óvárosban is kész lenne engedményekre. 36 százalék
ellenségesen áll szemben minden Jeruzsálemmel kapcsolatos engedménnyel, a maradék egy százalék nem foglalt állást a kérdésben - derült ki a Háárecben  közzétett felmérésből. Az izraeli lap nem közölte, mekkora reprezentatív mintán végezték el a felmérést.
   
Izrael 1966-ban szállta meg, majd annektálta Kelet-Jeruzsálemet, ahol több mint 200 ezer palesztin él. Időközben 200 ezer izraeli is letelepedett ott újonnan épített negyedekben.
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.