2005. december. 02. 15:37 MTI Utolsó frissítés: 2005. december. 02. 15:59 Világ

Nem iraki arabok mostantól nem mehetnek Irakba

A bagdadi hatóságok megtiltották a nem iraki arabok beutazását Irakba, a december 15-re kitűzött általános választásokkal kapcsolatos biztonsági intézkedések keretében - közölték pénteken illetékesek.

Az iraki belügyminiszter rendeletét biztonsági szempontok indokolták, és határozatlan időre szól - mondták el nevük elhallgatását kérő vezető belügyi tisztviselők. "Minden határátkelő pontra vonatkozik, legyen az repülőtér, szárazföldi átkelő vagy kikötő" - mondta egyikük.

A januári választásokat és az októberi népszavazást is szigorú biztonsági intézkedések kísérték, többek között három napos határzárlatot rendeltek el. Ugyanakkor ez az első alkalom, hogy ilyen hosszú időre teljesen megtiltják a belépést araboknak.

A jordániai királyi légitársaság alkalmazottai pénteken nem engedték fel az AP amerikai hírügynökség egyik, egyiptomi állampolgárságú tudósítóját egy Irakba tartó gépre. Mint mondták, az iraki hatóságok kérésére egy arab személyt sem engedhetnek felszállni.

A bagdadi nemzetközi repülőtér bevándorlási hivatalának egyik tisztviselője úgy tudja, hogy a rendelet végrehajtását szerdán kezdték meg, és sok arabot, akik bejutottak, a következő repülővel visszaküldtek.

Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.