2005. március. 26. 15:36 MTI Utolsó frissítés: 2005. március. 26. 15:50 Világ

Sok német szeretné, ha még állna a berlini fal

A Németország nyugati területein élők 24, a keletiek 12 százaléka szeretné, ha még állna a berlini fal, amely a hidegháború éveiben kettéválasztotta a várost - állítja egy felmérés.

A Forsa közvélemény-kutató intézet és egy berlini egyetem közös felmérése szerint a nyugat-berliniek körében 11 százalék kívánja vissza a falat, a kelet-berliniek esetében pedig 8 százalék.

1989. november 9-én kezdődött el a berlini fal ledöntése, az 1990. október 3-án befejezett német újraegyesítés első lépéseként. Az újraegyesítés után befektetett milliárdok azonban nem leheltek új életet a keletnémet gazdaságba, e terület nagy munkanélküliséggel és más problémákkal küszködik, miközben az újraegyesítés hatalmas költségei miatt romlott a nyugatnémetek életszínvonala.

A felmérés szerint a keletiek 47 százaléka azzal magyarázza a kölcsönös bizalmatlanságot, hogy a nyugati rész mintegy gyarmatként vette birtokába a keletit. A nyugatiak 58 százaléka szerint viszont a keletiek az önsajnálat mocsarában hemperegnek ahelyett, hogy tennének sorsuk jobbra fordulásáért.

Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.