2005. január. 19. 15:22 MTI Utolsó frissítés: 2005. január. 19. 15:44 Világ

A hajléktalanok is kapnak a meggyilkolt divatcézár vagyonából

Hajléktalanokra hagyta vagyonának egy jelentős részét Rudolph Moshammer, a múlt héten meggyilkolt német divatdiktátor, jóllehet fő örökösévé és végakarta végrehajtójává sofőrjét, a 44 éves Andreas K.-t tette meg.

A végrendelet részletei nem ismertek, de Andreas K. is elismerte, hogy a több millió euróra becsült vagyonból jelentős rész jut a fedél nélkülieknek, akik számára többek közt egy 60-férőhelyes hajléktalanszállót építenek München belvárosában.

© AP
Moshammer életében is bőkezűen támogatta a nincsteleneket és más rászorulókat. A müncheni társasági élet kiemelkedő alakjának számító, különc divattervező üzleti vállalkozásait Andreas K. viszi tovább.

Orvosa és bizalmasa, Arnulf Borchers szerint a 64 évesen meggyilkolt divatcézár "90 évig akart élni, ezért egészségesen élt, nem ivott, nem drogozott, és csak elvétve dohányzott".

A dúsgazdag ruhatervezőt a falból kitépett telefonkábellel fojtotta meg alkalmi szexpartnere, egy 25 éves iraki fiatalember, akivel azon vesztek össze, hogy a prostituált szokatlan magas árat, 2 ezer eurót követelt a szerelmi légyottért.

A német hatóságok szerdán közölték, hogy egy, a telefonkábelen lévő, szabad szemmel nem látható izzadtságnyom segítségével sikerült rábizonyítani bűnösségét a tettesre, akiről egy más ügyből kifolyólag már volt "genetikai ujjlenyomat" a rendőrségnél.

A bravúros nyomozás után Otto Schily belügyminiszter a genetikai mintavétel széles körű alkalmazását akarja kiterjeszteni a hatékonyabb bűnüldözés érdekében, de a rendőrállamtól tartó Zöldek, akik koalíciós partnerek a kormányban, ezt élesen ellenzik, csak a rendkívül súlyos bűncselekmények esetén fogadnák el a génteszt automatikus elvégzését.

Hirdetés
hvg360 Hamvay Péter 2024. november. 28. 15:20

Magyar Péter a politikai sárm iskolapéldája – interjú Sonnevend Júlia amerikai-magyar médiaszociológussal

A sárm, amivel korunk politikusainak egy része él, azt sugallja, hogy „olyan vagyok, mint te, úgy gondolkodom, úgy élek, mint te<strong>”</strong>, még akkor is, ha ez nincs is így – mondja Sonnevend Júlia. Az amerikai-magyar médiaszociológust a témában írt sikerkönyvéről, Orbán Viktorról, Magyar Péterről, Kim Dzsongunról és az egyesült államokbeli karrierjéről kérdeztük.