2004. december. 14. 11:35 MTI Utolsó frissítés: 2004. december. 14. 11:37 Világ

Előre figyelmeztették Juscsenkóékat a merényletveszélyre

Volt titkosszolgálati emberek előre figyelmeztették a merényletveszélyre a később megmérgezett Viktor Juscsenko ukrán ellenzéki elnökjelölt környezetét - közölte hétfőn a politikus választási kampánytörzsének vezetője a CNN amerikai hírtelevíziónak nyilatkozva.

Oleh Ribacsuk elmondta: egykori titkosszolgálati rendőrtisztek közölték vele július végén, hogy valaki "megpróbál majd megszabadulni" Juscsenkótól, s ennek fő eszköze a méreg lehet. Ribacsuk szerint a figyelmeztetés nyomán megerősítették a politikus védelmét, "de szemlátomást nem eléggé".

Juscsenkón szeptember elején mutatkoztak egy rejtélyes betegség tünetei, amelyek maradandó nyomot hagytak az arcán.

Az ABC amerikai tévének nyilatkozva Ribacsuk "a volt Szovjetunió specialistáit" vádolta meg a mérgezéses merénylettel, amelyért szerinte "a felelősséget a Leonyid Kucsma elnök és Viktor Janukovics szabadságolt miniszterelnök körül tömörülő régi ukrán hatalmi gépezet viseli".

Az ukrán államügyész és a kijevi parlament egyaránt újraindította a korábban eredménytelenül lezárt vizsgálatot az ellenzéki elnökjelölt megmérgezése ügyében, miután szombaton Bécsben osztrák orvosok közölték, hogy a politikust dioxinnal mérgezték meg.

Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.