Az utolsó pillanatban, a szaúdi légicsapásokra hivatkozva nem mentek el a huszi felkelők a Kuvaitba meghirdetett találkozóra.
Az utolsó pillanatban kihátráltak a béketárgyalásokból a jemeni síita lázadók hétfőn a nemzetközileg elismert jemeni kormányt támogató Szaúd-Arábia légicsapásai miatt. Ali Abdullah Száleh exelnök és a huszi felkelők kuvaiti tisztségviselők szerint a heves harcokra és a szaúdi légicsapásokra hivatkozva nem mentek el a Kuvaitba meghirdetett találkozóra. Két, neve elhallgatását kérő tisztségviselő elmondta, hogy a lázadók küldöttsége a szaúdi légicsapások teljes leállításáig nem hajlandó megjelenni a tárgyalásokon.
"Nincs értelme Kuvaitba utazni, ha nem tartják tiszteletben a tűzszünetet" – panaszolta a volt jemeni államfő Általános Népi Kongresszus nevű pártjának egy magas rangú tisztségviselője hétfőn. A harcoló felek kiegyezését az ENSZ égisze alatt létrehozott tűzszünet hivatott segíteni, ám az április 10-én bejelentett fegyvernyugvást mindkét oldal máris számos alkalommal megsértette. Az immár egy éve tartó jemeni belviszály megoldása érdekében hétfőn találkozott volna Abed Rabbó Manszúr Hádi elnök Szaúd-Arábia által támogatott, nemzetközileg elismert kormányának küldöttsége a síita huszi lázadók képviselőivel.
A megbeszélésektől azt várták, hogy a huszik az ENSZ Biztonsági Tanácsa határozatának eleget téve kivonják csapataikat a jemeni városokból, átadják fegyvereiket a kormányerőknek, és szabadon engedik a foglyokat. Eközben több tízezren tüntettek Áden jemeni kikötővárosban az ország déli részének kiválásáért hétfőn. A dél-jemeniek a polgárháborús helyzetet kihasználva többször szólaltak fel az országrész kiválása érdekében, amely Jemen 1990-es egyesítése előtt függetlenséget élvezett. A jemeni összecsapásokban eddig több mint 6400-an vesztették életüket és mintegy 2,4 millióan váltak földönfutóvá.