Egészség MTI 2015. január. 17. 11:57

Heteken belül élesben tesztelik az ebola ellenszerét

Január végén vagy február elején megkezdődhet az ebolavírus elleni egyik oltóanyag tesztelése a járvány által leginkább sújtott Nyugat-Afrikában.

Stephan Becker német virológus, a marburgi egyetem kutatója a dpa német hírügynökségnek elmondta, hogy elégedettek a nemzetközi összefogásban készülő vakcina első, részben azonban még előzetes eredményeivel. "Mindannyian örülünk, hogy nem mutatkoztak súlyos mellékhatások" - mondta a kutató.

AFP / Pascal Guyot

A szer klinikai kipróbálása novemberben kezdődött, a tesztelésben 200-300-an vettek részt Hamburgban, Svájcban és Afrika ebolamentes részeiben. Közben a Német Vöröskereszt elnöke egy szombati lapinterjúban azt hangsúlyozta, hogy bár a nyugat-afrikjai országokban erősen visszaesett az új fertőzések száma, az ebolaveszély még nem múlt el. Rudolf Seiters szerint mindaddig nem lehet fellélegezni, amíg új megbetegedések vannak, illetve nem sikerül elérni, hogy egyetlen új fertőzés se jelentkezzen.

Az interjúban Seiters utalt arra, hogy az elmúlt időszakban az ebola által leginkább sújtott nyugat-afrikai országokban - mindenekelőtt Libériában - drasztikusan csökkent az új fertőzések száma. Ennek ellenére nem lehet szó az éberség mérsékléséről - jelentette ki, utalva arra is, hogy a Német Vöröskereszt legalább az év közepéig nem csökkenti jelenlétét az érintett térségbeli országokban.

Hirdetés
hvg360 Cabrera Martin 2025. március. 26. 19:30

„Feldob, ha arra gondolok, hogy Pottyondy Edina és Trombitás Kristóf ugyanazon a videón nevet”  – interjú a Különös történések a Szondi utcában alkotójával

Váratlan lendülettel robbant be tavaly a magyar közéletbe a Különös történések a Szondi utcából című YouTube-csatorna, amelyet azóta politikai oldalakon átívelő népszerűségre tett szert. Az rajzfilmek készítője autodidakta módon tanult meg animálni, és örül annak, hogy sokan sokfélét látnak bele a videóiba. Interjú Roznár Leventével, a Különös történések a Szondi utcában alkotójával.