Magyar Nemzet-főszerkesztő: Kövér megállapítása rosszízű és rosszindulatú
Véleménycikket jelentetett meg a Magyar Nemzet főszerkesztője, miután Kövér László szombaton a Simicska-birodalomhoz tartozó Magyar Nemzetet és Hír Tv-t olyan ellenzéki orgánumoknak nevezte, ahonnan csak támadást és indokolatlan bírálatot kapnak.
Értjük, hogy lapunk tulajdonosa, aki nemrég még a Fidesz egyik tekintélye volt, ma a pártban közgyűlölet tárgya, de Kövér Lászlónak a Magyar Nemzetet és a Hír Tv-t érintő nyilatkozata rosszízű és rosszindulatú, a médiát pedig kormánypárti-ellenzéki táborra osztani olyan durva leegyszerűsítés, amely a politikának többet árt, mint a sajtónak – összefoglalva ezt írta le hétfői véleménycikkében D. Horváth Gábor, a Magyar Nemzet főszerkesztője, aki akkor került posztjára, amikor február 6-án a Magyar Nemzet-médiacsoport több vezetője is felállt és faképnél hagyta a tulajdonos Simicska Lajost.
Kövér Lászlóval szombaton a Magyar Hírlapban jelent meg egy interjú, amelyben arról beszélt, hogy Simicska nyilatkozatai alapján a sajtószabadság ma a tulajdonos szabadságát jelenti, és akkor viszont a Magyar Nemzet és a Hír Televízió a Fidesz szempontjából nem kezelhető másként, mint ellenzéki orgánumként, ahonnan támogatást nem, ellenben támadást, indokolatlan bírálatot bármikor kaphatnak. Kövér arról is beszélt, hogy a Simicska-balhé miatt híveik egy ideig orientációs zavarban lesznek, ezért új csatornákat kell találni, hogy üzeneteiket, érveiket eljuttassák választóikhoz.
D. Horváth szerint Kövér ellenzéki orgánumra vonatkozó szövege rosszindulatról, az elmúlt évtizedekre jellemző beidegződésről, de legalább a helyzet teljes félreértéséről tanúskodik. Egy párt és egy lap útja soha nem lehet azonos, írja a főszerkesztő, szerinte a Népszabadság számára az a legkínosabb, hogy az MSZP által létrehozott Szabad Sajtó Alapítvány az egyik tulajdonosa. Ha a sajtó és a kormánypárt között nincs megfelelő távolság, akkor egy demokráciában mindketten sérülnek, mert mindkettejüknek a létjogosultságát ennek tudomásul vétele biztosítja.
Meg azt is leírja, hogy bár Kövér biztosan arra gondol, hogy újságírói szabadság és lelkiismeret Simicska médiájánál nem létezik, mert csak az jelenhet meg, amit a tulajdonos enged, a tulajdonos szabadságának közjogi értelemben van értelme, mert enélkül nincs demokrácia.