2011. november. 03. 17:32 nyüzsi Utolsó frissítés: 2011. november. 03. 17:35 Nyüzsi

A dobtáras keménymag és a balos Facebook

Ablonczy Bálint kissé fölpörgette magát Dániel Péter esetén. "A lelki pufajkások köztünk járnak.

Ablonczy Bálint kissé fölpörgette magát Dániel Péter esetén. "A lelki pufajkások köztünk járnak. – írja a Heti Válaszban. "Ez a legfőbb tanulsága annak, hogy Dániel Péter ügyvéd egy nem is Wittner Máriát ábrázoló fotó alapján, Facebook oldalán randalírozó és lincselő prostinak nevezte az egykor halálra ítélt szabadságharcost.”

Ablonczy azonban nem ezen lepődött meg, ugyanis „a közintézményekben kifüggesztett együttműködési nyilatkozatok összekenését rendszerellenes bátorságpróbának beállító jogászon régóta látszik, hogy egy kényszerzubbony-szabászatban soron kívül fogadnák”, hanem inkább Eörsi László történészen, aki „helyre tette a jogászt.” Mivel a forradalmat mocskolták felerősödött az a nézet Ablonczy szerint, hogy ötvenhatban boltokat fosztogattak és kiskatonákat gyilkolásztak, sőt egyenesen „a szélsőjobb randalírozott az utcán”.

„Ez a nézet kibukott már szocialista képviselőből is, de aki rendszeres olvasója a baloldali közösségi portálnak és a munkáslap levelezési rovatának, az tudhatja: ez a felfogás meglehetősen elterjedt. E dobtáras keménymagnak a több száz embert bitófára küldő Kádár János mindörökre a magyar történelem legnagyobb államférfija marad, Biszku Béla pedig egy szegény öregember, akit nem hagynak békén.”

A jegyzete végére teljesen felhergelt szerző Dániel bejegyzéseit olvasva képtelen szabadulni a gondolattól:  „a pokol valamelyik – ávós kihallgatószobának berendezett – bugyrában a „munkáshatalmat” védő belügyesként  és a forradalommal kapcsolatos hazugságok terjesztőjeként egyaránt ismert Hollós Ervin elégedetten dörzsöli össze a két tenyerét.”

 

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.