Nicsak, ma éppen megint számít a világsajtó!
Ha valaki esetleg úgy gondolta volna, hogy a jobbos sajtó mostantól kritikus távolságtartással és az elhagyott grófnő méltóságával viszonyul a kormány tevékenységéhez, pusztán azért, mert a klánon belüli villongás miatt kevesebb állami pénz jut nekik állítólag, az éppúgy nem ismeri az osztályharc természetét, mint a szerelmesek durcás sóvárgását. Ők nem a pénzért csinálják. És ez szép dolog. (Ettől még a főkuncsaft is érthető, miért fizessen azért, amit ingyen megadnak neki.)
A világsajtó hősként ünnepli Orbánt – írja lelkesen az Orbánt mindig hősként ünneplő Heti Válasz. Azt is hozzáteszik fellélegezve, hogy az elmúlt hónapok furcsa kommunikációs hibái után (a lényeggel nincs baj, elvtársak), „Európa erős embere” szerencsére újra kormányozni kezdett. A jelen idejű megállapítás egy fél évvel ezelőtti döntésre vonatkozik.
Három észrevétel:
1. A világsajtóról pár napja még azt kellett tudni, hogy:
- tájékozatlanok és nem értik a magyarországi helyzetet,
- a baloldali-liberális világ-összeesküvés részei,
- félreinformálja őket Heller Ágnes, aki egyébként valamennyi cikkük szerzője,
- kizárólag a harácsolási lehetőségeikben Magyarországon végre korlátozott multik anyagi érdekeit képviselik sötét bosszúvágytól hajtva,
- valójában az USA gyarmatosító/palagázdíler politikáját szolgálják.
2. Nem hősként ünneplik, csupán rögzítik azt a tényt, hogy a svájcifrank-hitelek tavalyi forintosítása nélkül az érintetteknek sokkal rosszabb lenne, ezért EBBŐL a szempontból hasznosnak bizonyult az a lépés, amely egyébként a forint tudatos gyengítésének útjában álló politikai kockázatot kezelte olyan eszközökkel, amelyek nem állnának rendelkezésre egy olyan országban, amelyben ismerik a következő kifejezéseket: magántulajdon, szerződések védelme, polgári jog, piacgazdaság, egyéni felelősség, független Alkotmánybíróság.
Polgári társadalmakban ugyanis, ahol a jog uralkodik és nem a turulba született vezetők által megtestesített közérzület, gyakran elválik a „mi jogszerű” és a „mi jó a zembereknek” kérdése. Ahol az utóbbi hatályon kívül helyezi az előbbit, ott általában az utóbbiak egy részét is hatályon kívül szokták helyezni egy idő után.
Az embereknek sok minden lenne jó a hitelszerződések visszamenőleges módosításán kívül is, amit a jogi korlátok nem engednek megvalósítani, pedig a társadalmi igazságérzetnek ugyancsak megfelelnének. Erkölcsi szempontból nyilvánvalóan helyes, továbbá népszerű lenne a miniszterelnök vagy a Heti Válasz tulajdonosának vagyonát szétosztani a szegények között, de ez nem ilyen egyszerű. Bár egyszer még jöhet valaki, aki meglépi. Őt is hősnek fogják tartani.
3. Amennyiben egy májusi vasárnap az egyik plázát telibe trafálná egy aszteroida, akkor a Heti Válasz hősként ünnepelné Orbánt az üzletek kötelező zárva tartásának elrendelése miatt? (Igen.)