Nyüzsi - esel - 2014. október. 20. 14:46

Kitiltásgate: viccnek kicsit durva lenne

Csak remélni lehet, hogy hamarosan komolyabban vesznek minket, ebbe tehát beletartozik Ön is, akinek a pénzéből ezek az emberek ezt csinálhatják.

Óriási szerencsénk, hogy a Kormányzati Kommunikációs Központ (KOKOKÖ) lenyűgöző professzionalitással kezeli az amerikaiak által mesterségesen gerjesztett kitiltásgate-ügyet. Mintha nem értettek volna az arroganciájukra adott csattanós válaszunkból, hogy nem leszünk gyarmat, nem kell a hamburgerük, a GMO-juk, a rockzenéjük, a vízumuk. Magunkat is meg tudjuk vesztegetni, ha kell, kösz, amcsik.

Miután az enyhén aránytalan házvásárlás által érintett Szijjártó Péter a minap "nagyon komolynak" minősítette az ügyet, amelyben "sem találgatásoknak, feltételezéseknek, 'homályosításnak' nincs helye", és egyetértését fejezte ki a nem létező ellenzékkel, hogy teljes nyíltságra van szükség az ügyben, a flexibilis négyzetméterű lakások feltalálója, Rogán Antal úgy döntött, tévéadásban kérdőjelezi meg (nem tudja eldönteni, hogy az Egyesült Államok lépése "most vicc vagy komoly") azt, amit napok óta tudunk, és a külügyminiszterhez hasonlóan ő is az amerikaiaktól várta a konkrétumokat.

Elképzelni sem tudjuk Rogán Antalról, hogy Önt, ill. többi polgártársunkat hülyének nézné, úgyhogy vegyük ezt a nyilatkozatot olybá, hogy valakit be akartak küldeni a stúdióba, de csak ő ért rá, és erre tellett. Holott az amerikai ügyvivő elég egyértelműen közölte: "Elmondták Magyar Leventének, a gazdaságdiplomáciáért felelős helyettes államtitkárnak, illetve Szijjártó Péternek is, hogy milyen ügyeket derítettek ki, és milyen lépések várhatóak ezután", minden infó ott van a magyaroknál, még konkrét célzást is tett a Horváth András által feltárt áfacsalásos ügyekre.

A különböző érdekes felcsúti és tokaj-hegyaljai történetek által érintetlen miniszterelnök mindeddig nem kommentálta az ügyet, a trafikmutyi kitalálójától, Lázár Jánostól pedig csak arra tellett, hogy konstruktív tárgyalási légkört sürgessen, úgyhogy csak remélni lehet, hogy hamarosan komolyabban vesznek minket, ebbe tehát beletartozik Ön is, akinek a pénzéből ezek az emberek ezt csinálhatják.

"Vicc vagy komoly"? Really? Egy hű NATO-szövetséges, egy EU-tagállam adóhivatalának elnöke és két beosztottja, illetve más vezető hivatalnokok, üzletemberek, minimum hat ember nem utazhat be az Egyesült Államokba korrupciógyanú miatt. Ilyen ebben a térségben még nem volt. Hosszú az Amerikából valamiért kitiltott, reptéren visszafordított emberek listája, de ilyen még nem történt. A fejlődő országokban burjánzó kleptokrácia visszaszorítására született 7750-es elnöki rendelet alkalmazásával egy sorba kerültünk pl. illegális fakitermeléssel vádolt kambodzsai hivatalnokokkal, volt nigériai igazságügyi miniszterrel, volt kenyai államügyésszel és 13 hivatalnokával.

Jó hír, hogy Amerika nagyon komolyan veszi az ilyen ügyeket. A washingtoni külügy és a követségek munkatársai rendszeresen találkoznak szakértőkkel, nyomozókkal, informátorokkal, korrupcióügyi NGO-kkal, akár politikusokkal is, ha van infójuk, de mindent alaposan, több forrásból ellenőriznek, mielőtt ilyen, életfogytig tartó lépésre szánják magukat. A magyar kormány sokáig nem hitte el, hogy Amerika miért rugózik a demokrácia szereplőin, a civilek itteni vegzálásán: azért, mert becsülik őket és a munkájukat, hülyék.

Jó hír az is, hogy bár a privacy védelmében nem hozzák nyilvánosságra a neveket, azok egy része előbb-utóbb mégis kiderül, persze. Lehet, hogy nekünk sem kell sokáig várni. Aztán elválik, meddig tűrünk.

Hirdetés