2013. december. 12. 18:33 Gomperz Tamás Utolsó frissítés: 2013. december. 12. 18:30 Nyüzsi

Adalékok a nemzet bukásához

Ami a népnek nem fontos, a kormánynak sem az. Az alkotmány például nem volt fontos a népnek, ezért vehették el tőle. Ha fele annyira fontos lett volna, mint a cégvezetők prémiuma, akkor a kormány 24 órán belül döntött volna az alaptörvényről szóló javaslatának visszavonásáról.

A következő történt. Az állami cégek vezetői több tízmillió forintos prémiumot kaptak. A Blikk megírta. A kormány 24 órán belül összeült és a prémiumok nagy részének visszavonásáról döntött.

Sitty-sutty, pikk-pakk, gyorsan elintézték a dolgot. A történet tanulságos, akár egy svábhegyi rezsigyűlés. Miért vonultak vissza ilyen gyorsan? Azért, mert a közvéleménynek ez tetszik. Ami a népnek fontos, az a kormánynak is fontos. Ez nem vicc, egyáltalán nem az. A Fidesz sosem csinál olyat, amit a nép nagyon nem akar. Mivel a magyar nép kifejezetten ideges lesz attól, ha az állami vezetők (és a szomszédok) sokat keresnek legálisan, szinte egyedül ettől lesz ideges, a legdemokratikusabb magyarországi párt végrehajtja az általános akaratot. Nem sok minden hergeli fel a magyar népet, minek provokálni azzal, ami igen. A horvátországi hegyi szakaszok kétszereséért épülő alföldi autópályák nem izgatják, ezért azzal nem foglalkozik a miniszterelnök. Illetve foglalkozik vele, hogyne foglalkozna, de az nem tartozik ide. Persze idetartozna, ha a népet érdekelné. De nem érdekli. Nem nagy ügy, végül is a cégvezetők prémiumának csupán százszorosa tűnik ott el.

Ami a népnek nem fontos, a kormánynak sem az. Az alkotmány például nem volt fontos a népnek, ezért vehették el tőle. Ha fele annyira fontos lett volna, mint a cégvezetők prémiuma, akkor a kormány 24 órán belül döntött volna az alaptörvényről szóló javaslatának visszavonásáról. Ez minden területen igaz. Ha a nép nem akarná, hogy a gyerekeiket egy retardált oktatási rendszer nyomorítsa meg, akkor a kormány 24 órán belül Hoffmann Róza és Parragh László visszavonásáról is döntene. Ennyi időre sem volt szükség ahhoz, hogy a kormány lemondjon a tandíj bevezetéséről, amikor a diákok pisszentek egyet. Csak szólni kell.

A magyar nép azonban csendes, újra csendes. Ha zavarná, hogy a miniszterelnök vagyontalan diákból szőlők, stadionok, fociklubok, földbirtokok ura lesz, akkor a miniszterelnök mindezt diszkréten adná elő, esetleg megkérdezne egy baráti polgármestert, nem lenne-e helyette milliárdos egy kicsit. Hupsz, na mindegy.

Habár felül a gálya, azért a nép lapul.

Hirdetés