A CNBC információi szerint szerdán asztalhoz ül az amerikai elnök a technológiai szektor nagyágyúival, akik közül többekkel nem mondható felhőtlennek a viszonya. Egyikük már jelezte is távolmaradását.
A meghívottak között van Larry Page, az Alphabet vezérigazgatója, Tim Cook, az Apple vezetője, a Facebooktól Sheryl Sandberg, a Microsofttól Satya Nadella, a Ciscótól Chuck Robins, de rajta van az előkelő listán az IBM feje, Ginni Rimetty, valamint az Intel és az Oracle vezérei, Brian Krzanich és Safra Katz is. A megbeszélésnek a manhattani Trump Tower ad otthont.
Még Jeff Bezos-t, az Amazon alapítója is a meghívta, pedig az elnökválasztási kampány során Trump előszeretettel üzengetett neki, hogy ha nyer, akkor tüzetes adóvizsgálatokra számíthat. Bezos ugyanis egyben a The Washington Post tulajdonosa is, a lap pedig finoman szólva sem bánt kesztyűs kézzel Trumppal. Azonban nem ő az egyetlen, akivel gondja akadt a leendő elnöknek. Az Apple adófizetési szokása is szemet szúrt neki, illetve hogy a cég termékeinek nagy részét az Egyesült Államokon kívül gyártja. Sőt, amikor az Apple nem engedte feltörni a San Bernardino-i terrorista iPhone-ját, egyenesen a cég termékeinek bojkottjára szólította fel az embereket.
A technológiai cégek vezetői általánosságban nem értenek egyet Trump politikájával: nem örülnek sem a bevándorlási reformnak, sem pedig annak, hogy az amerikai gyártást szorgalmazná. A Hewlett-Packard vezérigazgató nője, Meg Whitman, aki a kampány alatt Hitlerhez és Mussolinihez hasonlítgatta Trumpot, jelezte is, hogy a meghívás ellenére nem fog részt venni az eseményen.
Olyan cégek vezetői, mint például az Uber, az Airbnb, a Netflix, vagy a Salesforce, nem kaptak meghívást, sőt még a Trump által előszeretettel használt Twitter alapítója, Jack Dorsey sem hivatalos - írja a Portfolio.