2006. október. 03. 10:39 MTI Utolsó frissítés: 2006. október. 03. 10:40 Választás 2006

Nyílt vagy titkos szavazás legyen pénteken?

A házbizottság kedden délután folytatja ülését, mert a Fidesz frakcióvezető-helyettesének nem volt mandátuma mindenben döntést hozni - mondta Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke a házbizottság kedd reggeli rendkívüli ülése után.

Vita volt a bizottságban arról, hogy pénteken nyílt szavazás legyen-e a kormány programjáról és a kormányfő személyéről döntő bizalmi szavazás. A Fidesz képviselőcsoportja azt szeretné, ha titkos szavazás lenne - mondta a házelnök.

Szili Katalin a kormányfő hétfői bejelentése kapcsán kiemelte: bizalmi szavazásról van szó, és nem bizalmatlansági indítványról. A bizalmi szavazáson pedig nem ellene szavazunk valaminek, hanem valami mellett történik a szavazás - jegyezte meg. Közölte azt is, a bizalmi szavazáson az abszolút többség dönt, azaz az összes országgyűlési képviselők többsége.

Répássy Róbert, a Fidesz frakcióvezető-helyettese arról, hogy miért nem volt felhatalmazása dönteni a pénteki napirendi pontról, úgy nyilatkozott: hétfőn késő este érkezett meg a Fideszhez a javaslat, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök bizalmi szavazást kér a kormány programjáról és a kormányfő személyéről. Erről a keddi napon ülésező elnökség tárgyal, és az elnökségi ülés után tudja tájékoztatni a frakciók képviselőit a Fidesz döntéséről - tette hozzá.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök hétfőn jelentette be: bizalmi szavazást kér a kormány programjáról és a kormányfő személyéről. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke ugyanaznap felszólította a koalíciós pártokat, hogy 72 órán belül menesszék a kormányfőt, ellenkező esetben a Fidesz péntekre a Kossuth térre nagygyűlést szervez, amit újabbak követhetnek.

hvg360 Lőrincz Tamás 2025. január. 06. 06:30

A választás időpontjánál is fontosabb, telik-e osztogatásra a Fidesznek, miközben a kilátásoknál csak a közhangulat rosszabb

A Tiszának az előrehozott választás témájának napirenden tartása – ezzel együtt leginkább annak elkerülése – mellett a pártépítés lesz a legfőbb feladata 2025-ben, a Fidesznek pedig a gazdaság felpörgetése és saját táborának megtartása. Mi vár a magyar politikára és a választókra a most kezdődő évben?