2006. április. 30. 11:02 MTI Utolsó frissítés: 2006. április. 30. 11:08 Választás 2006

Egy billegő körzetben fordult meg a választási eredmény

Egy választókerületben, Kiskunfélegyházán fordult meg az eredmény a 11 bizonytalan helyen - közölte Rytkó Emília, az Országos Választási Iroda (OVI) vezetője szombaton a Duna Palotában tartott sajtótájékoztatón.

A Bács-Kiskun megyei 05-ös számú választókerületben az első fordulóban még a Fidesz-KDNP jelöltje, Endre Sándor vezetett, a nyitott szavazóköri, illetve  a külföldi szavazatok megszámlálása után azonban 50,15 százalékkal az MSZP jelöltje, Garai István Levente nyert. 

Az OVI vezetője elmondta, hogy csaknem mindenütt ülésezett már a területi választási bizottság és tájékoztató jelleggel kihirdették a második forduló eredményeit. Az említett Bács-Kiskun megyei választókerület kivételével mindenütt az április 23-án kialakult sorrend maradt az eredmény. 

Szintén Bács-Kiskun megyében, Kecskeméten a jelenlegi állás szerint meg kell ismételni a második fordulós szavazást a kampány során elkövetett jogsértések miatt. 

A szombaton kihirdetett eredmények ellen vasárnap 16 óráig lehet fellebbezési kérelmet benyújtani a területi választási bizottsághoz. Az itt született döntés ellen bírósági felülvizsgálati kérelmet lehet benyújtani a megyei bírósághoz. 

Rytkó Emília elmondta, hogy a kecskeméti választókerület kivételével várhatóan május 5-én hirdetik ki a választások végeredményét. 

Az OVI vezetője kérdésre válaszolva elmondta, hogy az újraszámlálásnak az a feltétele, hogy meg kell jelölni konkrétan azt a törvénysértést, amely befolyásolta az eredményt. A területi választási bizottságnak a fellebbezési eljárásban azt kell vizsgálnia, hogy a törvénysértés bizonyítékokkal alátámasztott-e, és az újraszámlálás matematikai esélyt jelent-e az eredmény megváltozására. 

A területi választási bizottságnak egy nap áll a rendelkezésére a döntés meghozatalához, amennyiben újra kell számolni a szavazatokat, ez a határidő a duplájára, azaz két napra növekszik. Ezután a megyei bírósághoz lehet benyújtani felülvizsgálati kérelmet, amely szintén egy nap alatt, újraszámlálás esetén két nap alatt hozza meg a döntését. A bírósági döntés ellen további jogorvoslatnak nincs helye.  

Rytkó Emília elmondta, hogy csak a vasárnapi határidő után dől el, hogy pontosan hány újraszámlálási kérelem érkezett be, a sajtótájékoztató idején csak arról volt tudomása, hogy ilyenre Győrben került sor.

A leadott szavazatok 99,99 százalékának összesítése után a pártok parlamenti mandátumainak száma az Országos Választási Bizottság adatai szerint.

1. MSZP egyéni választókerület: 98, területi lista: 71, országos lista: 17, összesen: 186, a parlamenti mandátumok aránya: 48,19 százalék.

2. FIDESZ-KDNP egyéni választókerület: 68, területi lista: 69, országos lista: 27, összesen: 164, a parlamenti mandátumok aránya: 42,49 százalék. (A Fidesz-KDNP egyéni mandátumai közül egy bizonytalan, mivel Bács-Kiskun megye 2-es számú, kecskeméti választókerületében, ahol április 23-án a Fidesz-KDNP jelöltje állt az élen, a helyi választási bizottság nem jogerős döntése értelmében meg kell ismételni a szavazást.)

3. SZDSZ egyéni választókerület: 3, területi lista: 4, országos lista: 11, összesen: 18, a parlamenti mandátumok aránya: 4,66 százalék.

4. MDF egyéni választókerület: 0, területi lista: 2, országos lista: 9, összesen: 11, a parlamenti mandátumok aránya: 2,85 százalék.

5. MSZP-SZDSZ egyéni választókerület: 6, területi lista: 0, országos lista: 0, összesen: 6, a parlamenti mandátumok aránya: 1,55 százalék.

6. SOMOGYÉRT egyéni választókerület: 1, területi lista: 0, országos lista: 0, összesen: 1, a parlamenti mandátumok aránya: 0,26 százalék.

Összesen: egyéni választókerület: 176, területi lista: 146, országos lista: 64, összesen: 386, a parlamenti mandátumok aránya: 100,00 százalék.

hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.