2006. március. 19. 17:00 MTI Utolsó frissítés: 2006. március. 19. 17:17 Választás 2006

Orbán: a miniszterelnök mindenkit megsértett

"A választási győzelemhez vezető úton nem csak elszántságra, hanem világos, egyenes beszédre is szükség van, ezért ki kell mondani, hogy sikertelen négy év áll Magyarország mögött"- mondta Orbán Viktor, a Fidesz miniszterelnök-jelöltje a párt kongresszusán.

A Hajrá, Magyarország! című program a világ első könyve, amelyet 3 millió 200 ezer ember írt, egy egész ország és 15 millió magyar ember számára - hangsúlyozta Orbán Viktor, a Fidesz őt miniszterelnök-jelöltnek választó kongresszusán, külön köszönetet mondva azoknak a baloldali érzelmű embereknek, akik elmondták véleményüket a Nemzeti Konzultáció, a faluparlamentek, vagy az Országértékelő beszélgetések során, illetve azoknak a baloldali szakértőknek, akik részt vettek a vitákban. 

© hvg.hu
A Fidesz és az MSZP programját összehasonlítva úgy vélte, hogy egy nemzetegyesítő program és egy egyszemélyes program, a nemzeti kormány és "az egyszemélyes magánkormány" áll szemben egymással. 

Az ígérgetések kora lejárt, az emberek megoldásokat várnak - mondta a pártelnök, aki arra tett ígéretet, hogy a Fidesz kormányra kerülése esetén megőrzik a nemzeti vagyont, megfékezik a munkanélküliség növekedését. Magyarország nem megosztott, minden magyar ember sikerre és szolidaritásra, otthonra, munkára, családra vágyik.

"Ilyen sikertelen, ennyire tehetetlen kormánya régen volt már Magyarországnak, még a megelőző rendszerben sem volt, mert ott legalább csínján bántak a helyzetértékeléssel, ott legalább nem mondták nekünk, ha baj volt, hogy dübörög a gazdaság" - folytatta Orbán Viktor, aki szerint demokráciában még egyetlen kormány sem vette a bátorságot, hogy így "lenézze, megvesse népét". 

Orbán Viktor szerint azt is ki kell mondani, hogy a miniszterelnök útját kísérő érzelmekért, az elégedetlenségért és a felháborodásért maga Gyurcsány Ferenc a felelős, mert mindenkit megsértett, most pedig "ő akarja eljátszani a megbántott ember szerepét". 

"Ezt nem fogjuk hagyni" - tette hozzá, felsorolva a miniszterelnök egy-egy kijelentését, amellyel véleménye szerint Gyurcsány Ferenc a nőket, a fiatalokat, a középkorúakat, a kisvállalkozókat és a romákat bántotta meg.

A közönség nagy tapsától kísérve megjegyezte: "csodák-csodájára", ahol a Fidesz jár, ott mindig béke, nyugalom higgadtság és együtt-gondolkodás van. Hangsúlyozta, "Magyarországnak elege van abból, hogy a miniszterelnök mindenkit kioktat, lekezel, mindenkinél mindent jobban tud, és ha bírálattal találkozik - mint legutóbb a gazdasági kamaránál - akkor hisztivel válaszol". 

Az őszinte beszéd jegyében ki kell mondani azt is, - folytatta - hogy "az emberek szeme előtt világos nappal folyik a közvagyon fondorlatos elhordása az utolsó napig".  A Nemzeti Tankönyvkiadó eladását a "spekuláció őstípusának" nevezve kijelentette: ebben az ügyletben "a spekulánsok irdatlan luxusprofitot kasszíroznak be, kormányzati segédlettel". 

"Ezt sem fogjuk tűrni" - tette hozzá Orbán, aki szerint egyre szaporodnak azok a kormányzati nyilatkozatok, amelyek a Fideszt akarják kioktatni demokráciából. 

"A végén még oda fogunk jutni, hogy a pártmunkásokból lett milliárdosok fognak nekünk leckét adni demokráciából, munkából, becsületből. Ezt nem fogadjuk el!" - tette hozzá nagy derültséget és tapsvihart keltve közönségében. Orbán szerint ők nem ítélkeznek senki felett, de a mértéktartást és a helyes önismeret erényét ajánlják a luxusbaloldal figyelmébe.

Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.