Tech techline.hu 2012. április. 25. 17:00

Néhány év és a táblaPC lesz az általános számítógép

Bár pillanatnyilag még a PC-k és a laptopok az egyeduralkodó eszközök, a Forrester jelentése szerint ez néhány év...

Bár pillanatnyilag még a PC-k és a laptopok az egyeduralkodó eszközök, a Forrester jelentése szerint ez néhány év múlva megváltozik. A felhasználók hatalmas iramban cserélik le asztali- és hordozható gépeiket a könnyebb, egyszerűbben kezelhető és kényelmesebb táblagépekre.

2016-ra 376 millió táblagépet fognak eladni egy évben (ha megmarad a mostani, átlagosan 46%-os emelkedés), a jelenlegi táblagép piacot is beleszámolva ez azt jelenti, hogy 2016-ban már több mint 700 millió gép lesz forgalomban. Ez pedig több mint amennyi PC és notebook lesz 2016-ra a háztartásokban és cégeknél.

Hirdetés
Címkék
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.