Tartja a szavát a Mozilla, egymás után jönnek az újabb és újabb Firefox-verziók.
Tartja a szavát a Mozilla, egymás után jönnek az újabb és újabb Firefox-verziók. Legutóbb például már a Firefox 9-es bétáját próbálgathatták az érdeklődők. De vajon tényleg jó ez az elképzelés?
Nos vannak, akik szerint nem annyira. A felhasználók egy része ugyanis ragaszkodik a régebbi verziókhoz, s ez egy idő után már különös helyzethez fog vezetni, „fragmentálódik” a Firefox-használók tábora. Képzeljük csak el, hogy ha a Mozilla tényleg tartja e tempót (és miért is ne tartaná) jövő ilyenkor már Firefox 16-ról beszélünk, de biztos lesznek olyanok, akik még akkor is 8-ast, 9-est, netán 6-ost fognak használni.
Az alábbi, a StatCounter által készített ábrán jól látható, hogy a felhasználók 28%-a (és ez bizony világviszonylatban nem is olyan kevés) még mindig az „ősrégi” tűzrókát használja, bár az is igaz, némi haladás azért már tapasztalható, ez a szám ugyanis júliusban még 43 százalék volt.
S hogy mi itt a probléma? Nos, amikor valaki weboldalt fejleszt, alkalmazást készít, annak fontos a böngészőfüggetlenség, tehát hogy mindegy legyen, ki, milyen böngészőháttérrel nézi az oldalt, használja a szolgáltatást. Ezt még csak-csak figyelembe lehet venni a „nagy” böngészők között, no de mi van, ha már 16-féle Firefoxról, sőt, még egy évvel később 24-féléről beszélünk.
Lehet, hogy picit azért vissza kellene venni ebből a tempóból?