Képernyőfotót (azaz pillanatképet a képernyőnkön látottakról) számos alkalmazással készíthetünk, azonban a puush...
Képernyőfotót (azaz pillanatképet a képernyőnkön látottakról) számos alkalmazással készíthetünk, azonban a puush nemcsak hogy kezesebb ezek többségénél, hanem még azt is lehetővé teszi, hogy online tároljuk ezeket a képeket, illetve megosszuk őket a világgal.
A szolgáltatás használatához egy gyors regisztrációra lesz szükség (e-mail cím és jelszó megadása), majd a megadott címre kapunk egy levelet, és az ott szereplő linkre kattintva érvényesíthetjük regisztrációnkat. Ezzel el is készítettük online tárhelyünket. A következő lépés a képlopó telepítése: letöltés, majd az exe fájlra kattintás.
Az első indításkor meg kell adnunk e-mail címünket és az előbbi jelszavunkat, s már használhatjuk is a programot. Ikonja leül a tálcára, és ha a jobb egérgombbal rákattintunk, máris láthatjuk azokat a billentyűkombinációkat, amelyek lehetővé teszik, hogy akár a teljes képernyőt, akár csak annak egy részletét, esetleg az aktív alkalmazás képét „lelopjuk”.
Ha ezekkel a billentyűkombinációkkal fotót készítünk, a puush ikon felett azonnal megjelenik a kép rövidített URL-je, sőt – a jobb egérgomb lenyomásának hatására az egész története is, azaz hogy pontosan mikor készítettük, illetve még egy nézőképet is kapunk róla. Innen akár meg is nyithatjuk a képet a böngészőnkbe, vagy a linkjét a vágólapra másolhatjuk. A kép természetesen bekerül a korábban létrehozott online tárhelyre, ahonnan azután egyszerűen megoszthatjuk a világgal.
A program, illetve a tárhelyhasználat ingyenes – az utóbbi 250 Mbájtig (illetve a feltölteni kívánt kép sem lehet nagyobb 20 Mbájtnál), de ha nem sajnálunk rá évi 15 dollárt, akkor a tárhely korlátranra bővül és akár 250 Mbájtos képet is feltölthetünk.