2007-ben az Apple egy nagyteljesítményű, ám igen jól kezelhető infokommunikációs eszközt adott az emberek kezébe, az...
2007-ben az Apple egy nagyteljesítményű, ám igen jól kezelhető infokommunikációs eszközt adott az emberek kezébe, az iPhone-t. Azóta nemcsak e telefon fejlettebb verziói, hanem más operációs rendszerekkel futó konkurensei is megjelentek, amelyekre alkalmazások millióit, sőt milliárdjait töltötték már le, és ezek a számok 2012-re várhatóan megduplázódnak.
Mint minden új technológiát, az okostelefonokat is a leghamarabb az Egyesült Államokban, illetve nyugat-Európában adoptálták, ám ahogy estek az árak, és jöttek az újabb és újabb modellek (azaz a régebbiek könnyebben megszerezhetőbbé váltak), úgy kezdtek felsorakozni a felhasználók közé a kevésbé fejlett országok is.
A nagy feltörekvő jelenleg Kína, ahol a fogyasztás minden szempontból rohamosan nő, hála a közepesnél jobban kereső réteg tagjainak, akik – a Boston Consulting Group becslése szerint – 2020-ra már legalább 415 millióan lesznek.
Persze még mindezek tudatában is meglepő a Flurry blog grafikonja, amelyen egy igencsak nagy szám látszik: csupán ez évben 870 százalékkal nőtt Kínában az alkalmazások használata.
A „vörös sárkány” immár a második mobil app fogyasztó az Egyesült Államok mögött, de a növekedési ütemet látva hamarosan átveheti a vezetést. Úgy tűnik, érdemes lesz a kínai piacra fejleszteni!