Tech techline.hu 2012. március. 12. 08:30

Érdekes kutatási eredmény: mit teszünk, ha okostelefont találunk?

Arról már írtunk, hogy hol veszítjük el leggyakrabban mobilunkat, most azonban egy, a Symantec nevéhez fűződő kutatás...

Forrás: Symantec

Arról már írtunk, hogy hol veszítjük el leggyakrabban mobilunkat, most azonban egy, a Symantec nevéhez fűződő kutatás (a Symantec Smartphone Honey Stick) az ellenkező oldalt vizsgálta: mit tesznek az okostelefonnal azok, akik megtalálják.

Ötven okostelefont „hagytak el” öt amerikai nagyvárosban, megállókban, liftekben, élelmiszerboltokban, postákon. És az eredmény? Nos, a megtalálóknak csupán a fele tett kísérletet arra, hogy megpróbálja visszajuttatni a készüléket tulajdonosának. A kutatók szándékosan hamis adatokkal töltötték fel a mobilokat, és olyan csábító neveket adtak neki, mint HR fizetések – a „becsületes” megtalálók 80 százaléka megnézte ezeket. 72 százalékuk nézte meg a telefonon tárolt fényképeket, s 43 százalékuk próbálta ki a telefonon lévő online banking alkalmazást. Az „elmentett jelszavak” mappára minden második megtaláló volt kíváncsi, s ugyancsak 50 százalékuk próbált meg futtatni egy olyan alkalmazást, ami úgy nézett ki, mintha elérést kínálna a telefontulajdonos vállalati hálózatához.

Az emberek becsületessége nem vizsgázott valami fényesen ebben a kísérletben, s a Symantec szerint ez is alátámasztja az általuk is sokszor hangoztatott figyelmeztetéseket. Mindenképpen védjük jelszóval a telefonunkat, és persze legyen rajta valamilyen alkalmazás, amellyel lehetőség van távoli törlésre, ha véletlenül elveszítenénk okostelefonunkat.

Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. január. 08. 19:48

„Varázslatos, de nehéz is látni, hogy valaki, akit már ennyire szeretsz, rohan be sírva az erdőbe, te meg ott vagy kamerával a kezedben”

Felépülő függőkről szól Miklós Ádám negyedik, egész estés dokumentumfilmje, a Varsói Nemzetközi Filmfesztiválon a zsűri különdíját elnyerő Mélypont érzés. A filmben megismerhetjük Borókát, a nehéz családi háttérrel rendelkező gimnazista lányt és Szilvesztert, a fiatal, szexualitásával küzdő férfit, akik a budapesti Megálló Csoport Alapítvány foglalkozásain vesznek részt. A Megálló reintegrációs közösségi házában olyan innovatív módszereket alkalmaznak terápiás céllal, mint amilyen például a sziklamászás. Erről is kérdeztük a film alkotóját, de szóba kerültek még a dokumentumfilmezés etikai dilemmái, a filmesek felelőssége, a függőség társadalmi megbélyegzettsége, valamint a mentális egészségünkkel való törődés jelentősége.