Tech HVG 2024. november. 19. 14:35

5 nap korlátlan mobilnetet kap mindenki a Telekomnál, sőt egy teljes évre ingyenes hozzáférés jár egy különleges MI-keresőhöz

Karácsonyi reklámfilmjének bemutatása alkalmából több kedvezményt is bejelentett a Telekom. A vállalat ügyfelei korlátlan adatforgalmat és mesterséges intelligenciával dolgozó keresőt is aktiválhatnak maguknak.

December 2. és 31. között a Telekom alkalmazásban elérhető Magenta Momentsen keresztül bármikor bekapcsolható öt napra szóló korlátlan adatforgalom – közölte kedden a vállalat. A szolgáltató kedvezményprogramjának felhasználói mást is kapnak: a korlátlan mobilnetnél hamarabb, már november 25-től egy éven át díjmentesen hasznáálhatják a Perplexity nevű, mesterséges intelligenciával dolgozó keresőszolgáltatást. Az ingyen megkapható prémium előfizetést minden Magenta Moments-tag aktiválhatja a Telekom appban november 25. és február 28. között.

Az operátor augusztusi közlése szerint idén nyáron már több mint egymillió Telekom-ügyfél lépett be a kedvezményprogramba.

A vállalat annak apropóján tartott sajtóeseményt, hogy elkészült a szokásos karácsonyi kisfilmje. A kétperces videóban két különböző világban élő, egymástól üvegfallal elválasztott kislány barátsága elevenedik meg – a Telekom szerint ez akár napjaink metaforája is lehet.

Építsünk egy korlátok nélküli világot! – Telekom karácsony 2024

Egy hógömb belülről nézve kompakt, lezárt univerzum, kívülről viszont először a határai tűnnek szembe. A mai polarizált világban számtalan ilyen buborék vesz minket körül. Láthatatlan, de mégis érzékelhető falakat emelnek körénk például az előítéleteink, a hiedelmeink. Ha azonban egy pillanatra megállunk és körbenézünk, megtalálhatjuk a módját, hogy kilépjünk a megszokott rutinokból, túllépjünk a saját határainkon, hogy egy korlátok nélküli világban élhessünk.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.