Tech HVG 2024. október. 28. 14:38

Csalókra figyelmeztet az Euronics – nem osztogatnak ingyen iPhone-okat

Minden 25 év feletti magyar kap egy ingyen iPhone-t – ezzel az ígérettel terjed csalás az Euronics nevében a Facebookon.

Szinte már mindennapos, hogy a Facebookon valamely márka nevével visszaélve jelennek meg hirdetések, azzal a céllal, hogy valamilyen jól csengő ajánlattal csalják tőrbe a felhasználókat – megszerezve az adataikat.

Ezúttal az Euronics került sorra. Mint a műszaki áruházlánc a hivatalos Facebook-oldalára kitett hétfői bejegyzésben írja: ismeretlenek élnek vissza a nevükkel. A csalók a közösségi platformon közzétett hirdetésben azt állítják, az „Euronics m͏i͏n͏d͏e͏n͏ 2͏5͏ év f͏e͏l͏e͏t͏t͏i͏ m͏a͏g͏y͏a͏r͏n͏a͏k͏ f͏e͏l͏a͏j͏ánl͏ e͏g͏y͏ i͏P͏h͏o͏n͏e͏ 1͏5͏ p͏r͏o͏-t͏”.

Euronics HU

Kedves Vásárlóink, ismeretlenek az Euronics névvel visszaélve, nevünkben valótlan hirdetést tettek közzé a Facebookon az „Apple Iphone 15 pro” termék vonatkozásában, miszerint az „Euronics…

Természetesen ilyesmiről szó sincs, a cég ki is emeli, hogy a szóban forgó hirdetés nem tőlük származik.

Az ilyen ajánlatoknál a legtöbbet maga a felhasználó teheti, például azzal, hogy mérlegeli, mennyire realisztikus a szóban forgó ajánlat. Abban azért nem sok ráció van, hogy egy magyar áruház hirtelen szinte mindenkinek elkezd kiosztani ingyen olyan telefonokat, melyeknek darabja félmillió forint körül alakul.

Ha ilyen bejegyzést, hirdetést lát, egyszerűen görgessen tovább, vagy ha nagyon egyértelmű a csalás, akár jelentheti is azt a Facebook felé. A legfontosabb, hogy ne kattintson, és pláne ne adja meg az adatait – az ilyen átveréseknél megesik, hogy egy jelképes kiszállítási költség ürügyén bekérik a fizetési adatait egy valósnak tűnő fizetőoldalon, ám valójában csak a csalók kezében landol minden, amit beírt.

Ha erről a telefonszámról kap SMS-t, akkor ne habozzon

Nem átverés, hanem hivatalos üzenet a Telekomtól – egy technikai telefonszámra hívja fel ügyfelei figyelmét a legnagyobb telekommunikációs szolgáltató.

Az elmúlt időszakban újra és újra felbukkannak csalások nagyon olcsó/ingyenes tömegközlekedési bérletekkel is – főleg a BKK és a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) nevében.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.