Egy keresőmezővel kevesebb lesz hamarosan a Google-ben, jelentette be a vállalat. Hasznos, ám nem túlzottan ismert funkciótól kell búcsúzni november végén.
Újabb funkciótól kell elbúcsúzni a Google keresőben, november 21-től ugyanis elkezdik kivezetni az extra kereső a keresőből. Nem, nem tréfálunk, a Google néhány találatban tényleg elrejtett egy extra keresőt a Google, ami így nézett ki:
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/44a5c7e8-0759-4a56-9569-88a205e5c322.jpg)
A funkcióval specifikus keresést lehetett végezni az oldalon belül, de már csak egy hónapon át – a Google szerint ugyanis a felhasználók már nem különösebben érdeklődtek iránta. Nem mellesleg, így „egyszerűsödnek” is a találatok.
Mint a The Verge a Google közleménye szerint kiemeli, az extra keresőmező november 21-től kezd eltűnni, mire szépen lassan a világ minden országában felszámolja azt a keresőóriás.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.