A ByteDance véget vetett a több tíz millió dolláros kárról szóló pletykáknak.
Elbocsátott a ByteDance augusztusban egy gyakornokot, aki „rosszindulatúan beavatkozott” egy kutatási projektben használt mesterségesintelligencia-modellek fejlesztésébe – írja a The Guardian.
A kínai közösségi médiában is felbukkant a gyakornok ügye, a cég ezután kommentálta az esetet. Közleményükben azt írták, a kereskedelmi technológiákkal foglalkozó gyakornokot súlyos fegyelmi vétség miatt rúgták ki, de jelezték, hogy az illető közel sem okozott akkora fennakadást a folyamataikban, mint amekkoráról a közösségi platformokon olvasni lehetett. Cáfolták például, hogy 8000 grafikai feldolgozóegység – az MI-modelleket tanító chipek – volna érintett, vagy hogy több tíz millió dolláros kár érte volna a céget.
A cég értesítette a gyakornok egyetemét és az ipari szövetségeket a fegyelmi vétségről. Hozzátették, a hivatalos kereskedelmi termékeiket, a nagy nyelvi modelljeiket és a generatív mesterséges intelligencia alaptechnológiáját nem érintette a malőr.
A ByteDance alá tartozó TikTok és annak kínai megfelelője, a Douyin a világ legnépszerűbb videómegosztó oldalai közé tartozik. A techszektor nagyágyúihoz hasonlóan a cég generatív mesterséges intelligenciát használ. A ByteDance-hez tartozó DouBao chatbot az év elején átvette a vezetést a ChatGPT kínai riválisának létrehozásáért folyó versenyben, a chatbottal már telefon nélkül, fülhallgatókon keresztül is lehet kommunikálni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.