Hamis kérdőívvel lehet havi BKK-bérletet „nyerni”, mely ingyenes, de valójában a kiszállítási díjat ki kell fizetni. Valójában azonban a folyamat során a fizetési adatait lopják el a csalók.
A MÁV után a BKK nevével is csalók élnek vissza a Facebookon. Az egyik legújabb módszer egy látszólag hiteles, „BKK – Budapesti Közlekedési Központ” nevű oldal hirdetésével terjed, melyben 1 hónapos ingyen BKK-bérletet ígérnek a csalók. Természetesen ehhez egy linkre kell kattintani, ami egy csalárd oldalra vezeti a felhasználót.
A hamis oldalon gratulálnak a „nyertesnek”, és azt állítják, hogy a BKK összesen 500 darab havi bérletet sorsol ki – ehhez csak ki kell tölteni egy kérdőívet. Talán nem túl meglepő, de mindenki megnyeri a bérletet, és csak ekkor következik a csalás érdemi része: mégsem teljesen ingyenes az ajándék, ugyanis a kiszállítási díjat – 796 forintot – ki kell fizetni.
Ehhez ki kell tölteni egy űrlapot névvel, e-mail-címmel és minden egyébbel. A következő lépés bizonyára egy fiktív fizetési oldal, melynek mögött nem egy bank, hanem a csalók vannak, akik ezzel meg is szerezték az összes fizetési adatát.
Figyeljen a részletekre: a fura magyarságú, gyanúsan jó ajánlatoknál legyen gyanakvó, pláne, ha az adott oldal linkje sem hasonlít a valódihoz. Nemrég egy, a Facebook Marketplace-en terjedő csalási formáról írtunk részletesen, melynek végső célja hasonló: egy hamis banki oldallal megszerezni az ön fizetési adatait.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.