Testközelből ismerkedtünk meg a szétnyitva mindössze 4,35 milliméter vastag Honor Magic V3-mal, és nemcsak az elődjével, hanem a Samsung új csúcskészülékeivel is összevetettük az igencsak vékony kialakítású mobilt.
2019 februárjában a Samsung rukkolt elő elsőként nagy sorozatban készülő hajlékony kijelzős okostelefonnal. Ez volt a sokkal inkább erőfitogtató prototípusként, semmint kiforrott termékként piacra dobott Galaxy Fold, melynek 15,5 milliméteres vastagsága és 276 grammos tömege sokaknál azonnal kiverte a biztosítékot.
Az ezt követő években egymás után érkeztek a kisebb-nagyobb gyártók hasonló foldable kategóriás termékei, melyek nemcsak egyre nagyobb tudással, hanem szépen lassan csökkenő vastagsággal és tömeggel vették célkeresztbe a vásárlók pénztárcáit.
A lélektani 10 milliméteres határ alá elsőként az idén év elején általunk is alaposan letesztelt Honor Magic V2 csúszott be, mely csukott állapotban már lényegében akkora, mint egy normál csúcsmobil. És máris itt az utódja, ami még vékonyabb lett, és a tömege is lefelé mozdult el. Mutatjuk, milyen lett a Honor Magic V3, amit nemcsak az elődje, hanem a nemrégiben kijött Samsung Galaxy Z Fold6 és az S24 Ultra mellé is odatettünk.
Szinte papírvékony
Csukott helyzetben a V2 9,9 milliméter vastag, szétnyitva pedig 4,7 milliméteres. Ehhez képest a V3 már csak 9,2 milliméter vastag alaphelyzetben, tablet módra váltva pedig alig 4,35 milliméteres.
A tömeg 231-ről 226 grammra csökkent, és joggal gondolhatná az ember, hogy a vékonyítással együtt ez egész biztosan a masszivitás rovására ment. Ennek viszont nyomát sem találtuk az első személyes találkozó során, a V3 abszolút nem tűnik törékeny, sérülékeny terméknek.
A korábbinál jobb karcállóság ígéretével kecsegtető külső kijelző mellett említést érdemel a mindössze 2,84 milliméteres új zsanér, melynek várható élettartama 400 helyett immár 500 ezer szétnyitás/becsukás. A V2 sok kritikát kapott az IP védelem teljes hiánya miatt, a V3 viszont végre már hivatalos IPX8 minősítéssel rendelkezik.
Ez konkrétan azt jelenti, hogy 2,5 méter mély vízben akár 30 percet is eltölthet károsodás nélkül, a régóta vízálló Fold szériában nemrég debütált részleges porvédelmet viszont ezúttal sajnos elbukjuk.
Mit virít a konkurencia?
A 253-ról 239 grammra kikönnyített, 13,4-ről 12,1, illetve 6,1-ről 5,6 milliméterre vékonyított Fold6 így mutat a V3 mellett:
Tömegre nincs nagy különbség a két delikvens között, szögletes oldalú Samsung viszont látványosan vastagabb a lekerekített dizájnú Honornál.
Közös vonás a hátlapból kiálló kamerarendszer, melynek kiemelkedését egyik gyártó sem számítja bele a hivatalos vastagságértékbe.
A Samsung normál kialakítású aktuális kamerás csúcsmobilja, az S24 Ultra 6 grammal nehezebb a V3-nál, és 8,3 milliméteres vastagsága révén alig vékonyabb a kínai újdonságnál. Konkrétan 0,9 milliméterrel.
A Xiaomi vadonatúj flexibilis készüléke, a Mix Fold 4 4,6-9,5 milliméteres vastagsággal és ütős Leica kameraszettel büszkélkedhet, a Vivo X Fold 3 Pro 5,2-11,2 milliméteres vastagságát pedig a rekordnagy, 5700 mAh kapacitású akkumulátor ellensúlyozza.
Kicsi és nagy kijelző
A kijelzők mérete, képaránya és felbontása nem változott, és ez így tökéletes. A 6,43 colos külső panel ugyanolyan 20:9-es képarányú, mint a normál mobilok kijelzője, ami sokkal jobb használhatóságot biztosít az idén 23:9-ről 22:9-ra váltott és az elődjénél némileg kevésbé hosszúkás képernyős Fold6-nál.
A fényerő 2500-ről 5000 nitre nőtt, és bár szemmel láthatóan fényesebb lett, kétszer nagyobb fényerejűnek nem neveznénk. De ez már csak így van, amikor a gyártók a pontszerű maximális fényerő adatok csűrés-csavarásával játszadoznak.
A 7,92 colos belső kijelző fényereje sokkal hihetőbb mértékben, 1600-ról 1800 nitre nőtt, és a középső gyűrődés némileg mintha zsugorodott volna. Ahogy eddig is, mindkét 120 Hz-es panel támogatja a ceruzás használatot, ellentétben a Foldokkal, melyeknek csak a belső kijelzőjén használható stylus.
Képezzük a fényt!
A teljesen új, a korábbiaknál hangsúlyosabb hátsó kamerasziget változatlanul három kamerát vonultat fel, melyek mindegyike megújult, szemben a Fold6 generációk óta lényegében csak szoftveresen tuningolt kameraszettjével.
A főkamera felbontása maradt 50 megapixel, de a sötétben történő fotózást hatékonyan segíti az f/1,9-ről f/1,6-ra növelt fényerő. A nagylátószögű egység 50 helyett 40 megapixeles, de az ígéretek szerint a képminőség javulni fog, és az elődhöz hasonlóan biztosított az autofókusz, mely a Foldokból mind a mai napig hiányzik.
A telefotó modul felbontása 20-ról 50 megapixelre katapultált, és hasonlóan lényegi változás, hogy a 2,5x-es normál optikai zoomot 3,5x-es nagyításra képes periszkópos rendszer váltotta.
Újdonság a Harcourt támogatás, mely művészi portrékkal kecsegtet, ezenkívül mindkét szelfikamerát felturbózták 16-ról 20 megapixelre.
Mit rejt belül?
Az év elején még Android 13-mal startolt és nemrég Android 14-re frissített V2 után a V3 Android 14-gyel nyit, és várhatóan hamarosan megkapja az Android 15-öt. A nyolcadik generációs MagicOS továbbfejlesztett AI támogatással szolgál, de még mindig nem tűnik olyan kiforrottnak és nagy tudásúnak, mint a Samsung-féle One UI 6.
A koreai rivális 7 generációnyi Android, illetve 7 évnyi biztonsági frissítés ajánlatával nem tudja felvenni a Honor 5 generációnyi, illetve 4 éves ígérete, de azért ez utóbbi sem nevezhető rossznak.
A motorháztető alatt a legütősebb Snapdragon 8 Gen3 chipset rejtőzik, a hűtésről párakamrás rendszer gondoskodik. Az alapmodell 12/256 GB-os, a középső 16/512-es, a csúcsverzió 16 GB RAM-ja mellett pedig 1 TB flashmemória található.
Az akkumulátor kapacitása 5000-ről 5150 mAh-ra nőtt (Fold6: 4400 mAh). A két részre osztott telep nagyobb fele 3130 mAh-s és 2,8 milliméter vastag, a másik pedig 2020 mAh-s és 2,4 milliméteres.
A vezetékes töltés maradt 66 W-os, ami simán veri a Samsung-féle 25 W-os maximumot, viszont kár, hogy töltőfejet nem kapunk alapáron.
Mostantól végre vezeték nélkül is tölthető a Honor foldable készüléke, ráadásul kapásból 50 W-tal. A hihetetlenül vékony, 0,25 milliméteres indukciós lapka révén sokkal gyorsabban tölthető a V3, mint az e tekintetben csak 15 W-ra képes Fold6.
Az 5G, a Bluetooth 5.3 és az NFC régi ismerős, a 7-es wifi viszont újdonság, ami nemcsak az elődből, a Fold6-ból is hiányzik, ezek ugyanis megrekedtek 6E-s wifi szintjén.
Konklúzió
A Magyarországon jelenleg 80 százalékos márkaismertségű Honor egyelőre még csak a kínai piacra szánt Magic V3-at mutatta be, a mifelénk is kaphatóvá váló nemzetközi piacos változatra néhány hetet még várnunk kell, mindenesetre hardver tekintetében előreláthatólag nem lesz semmilyen változás.
A mostani első találkozást követően már az Európának szánt végleges változatról fogunk részletes tesztet készíteni, azt viszont egyelőre még nem tudni, hogy ez milyen áron kerül majd forgalomba.
A teljes körű Google támogatást élvező, és a világ legvékonyabb hajlékony kijelzős flagship telefonjaként jegyzett V3 információink szerint fekete és zöld színben lesz kapható Magyarországon, a vöröses barna verzió nem jut el hozzánk. Mint ahogy a 9,8 milliméter vastag, kicsit szerényebb tudású testvérmodell, a Vs3 sem bukkan majd fel a hazai boltok polcain.
A hardverben jelenleg verhetetlen V3 elődje, a még most igen ütőképes V2 ára a kezdeti 800 ezerről mára 620 ezer forintra szelídült. A szoftverben erősebb Fold6 árcéduláján 830-980 ezer forintos összeg szerepel.
A OnePlus Open nem rossz vétel 630 ezer forint magasságában, abban pedig egyelőre csak bízni tudunk, hogy a Xiaomi mifelénk is megbolygatja majd a foldable piacot az ígéretes Mix Fold 4-gyel.
A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.