„Téglásít” egyes HP laptopokat az új BIOS-frissítés, melynek telepítése automatikusan elindul a felhasználóknál. Már a HP is megszólalt az ügyben, miközben egyre több a panasz.
Még május 26-án írt egy felhasználó a HP támogatási fórumára arról, hogy egy kényszerített BIOS-frissítés használhatatlanná tette a HP ProBook 455 G7-es laptopját – azóta pedig sorra gyűlnek a hasonló beszámolók.
Mint a Tom’s Hardware kiemeli: a BIOS-frissítés alapvetően is egy igen érzékeny művelet, általában a rendszer és a frissítési képernyő is több ízben figyelmezteti a felhasználót arra, hogy semmi esetre se áramtalanítsa a számítógépet, míg véget nem ér.
A HP által kiadott frissítés (1.17) azonban automatikusan települt, a felhasználók kárára: a javítás ugyanis hibás, és a telepítés, vagyis annak megpróbálása után teljesen használhatatlanná válnak az érintett laptopok. A képernyőn nem jelenik meg semmi, és egyesek szerint a hűtés is nagy fordulatszámon pörög.
Voltak, akik szervizbe vitték a meghibásodott gépüket, de ott csak egy igen drága alaplapcserével tudnák orvosolni a problémát. A jelek szerint a meghibásodás mögötti probléma az, hogy a kényszerített frissítés alacsony töltöttség mellett is elindult, és a frissítés közben végleg lemerült a telep – és, mint írtuk, a BIOS-frissítés bárminemű megszakadása végzetes lehet.
Tovább súlyosbítja a problémát, hogy a 2020-ban megjelent laptopokat érinti a gond, tehát már garancia sincs rájuk. Nekik csak az nyújthat vigaszt, hogy a HP a Tom’s Hardware számára eljuttatott válaszában úgy fogalmazott: vizsgálják a problémát, és azt tanácsolják az érintett ügyfeleknek, hogy vegyék fel a kapcsolatot a gyártó támogatásával. Magyarul ezt ide kattintva teheti meg.
A HP által kiemelt, problémás típusok (melyek közül több Magyarországon is kapható volt): HP ProBook x360 435 G7, HP ProBook 445 G7, HP ProBook 455 G7, HP EliteBook 835 G7, HP EliteBook 845 G7 és HP EliteBook 855 G7.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.