Az OpenAI egyelőre nem erősítette meg, de minden jel arra mutat, hogy a jövőben az interneten keres majd válaszok után a ChatGPT, és le is hivatkozza a forrásokat.
Komoly vetélytársat kaphat a Google, ha elkészül az OpenAI következő fejlesztése. A Bloomberg információi szerint ugyanis a vállalat a ChatGPT funkcionalitását kiegészíti egy olyan szolgáltatással, amivel az interneten lehet keresni. Az új kereső lehetővé teszi majd, hogy ChatGPT az interneten, valós időben kutasson a feltett kérdésre adható válaszok után, az eredményt pedig a hivatkozásokkal együtt mutatná meg a felhasználónak.
A Bloomberg szerint a funkció kísérleti üzemmódban már működik, de még dolgoznak rajta a fejlesztők. A lap azonban arról ír, hogy a funkció egyik változata képes lehet a szöveges tartalom mellé illusztrációkat is csatolni, ha ennek szükségét érzi. Például, ha valaki arra kéri a chatbotot, hogy magyarázza el, hogyan kell mondjuk kicserélni egy ajtón a kilincset, akkor a szövegesen leírt lépések mellé képeket is társíthat.
Ahogy a lap is megjegyzi, a ChatGPT-nek már van egy kereső funkciója, amit a fizetős ügyfelek használnak, de az nem működik túl jól: hibás leírást vagy helytelen hivatkozásokat tartalmazó válaszokat adhat.
Nem először lehet hallani az OpenAI fejlesztéséről. Nemrég az X-en írt arról a fejlesztőként dolgozó Charly Wargnier, hogy a cég létrehozott egy aloldalt search.chatgpt.com címen, ami először átirányította a látogatót a ChatGPT oldalára, most pedig egy üzenetet jelenít meg azzal, hogy nem található (rajta tartalom).
Bár az OpenAI hivatalosan még nem erősítette meg, hogy internetes keresőt fejleszt, a lépés logikusnak tűnik, legalábbis ha továbbra is szeretne lépést tartani a riválisaival.
Ha a mesterséges intelligenciára alapuló keresés elterjed, az alapvetően fog megváltozni, ahogy internetezik az emberiség. Nagy élmény lesz, nagy kérdésekkel.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.