Tech hvg.hu 2024. május. 03. 12:03

Ingyen is van, csalni is lehet vele – de pórul járhat, aki kipróbálja

A videójátékosok körében vannak, akik előszeretettel jutnak előnyre némi csalás által. Ezt a vágyat használja ki egy ravasz átverés, amely veszélyes trójai vírust juttat a gyanútlan játékos eszközére.

Kellemetlen meglepetéssel szolgál a Cheat Lab nevű ingyenes, alapvetően játékokban való csalást segítő eszköz, ugyanis magával hozza a RedLine trójai programot – figyelmeztet a McAfee internetbiztonsági cég. Amint az előnyökre vágyó telepíti a Cheat Labet, érzékeny adatai kerülnek a program mögött álló hackerek szerverére, beleértve a jelszavakat, a sütiket (cookie-kat), a böngészőkben felbukkanó különféle mezők automatikus kitöltési információit és a kriptovaluta-pénztárcák adatait.

A hackerek azzal is hozzájárulnak a program terjedésének, hogy elhitetik egy demóról van szó, és megígérik a felhasználónak, hogy akkor férhet hozzá a csalóprogram valamennyi funkciójához, ha megosztja a szoftvert a barátaival. „A teljes verzió zárolásának feloldásához egyszerűen ossza meg ezt a programot a barátjával. Ha ezt megtette, a program automatikusan feloldja a zárolást” – olvasható a telepítési utasításban.

McAfee

A hackerek arra is figyeltek, hogy elrejtsék a biztonsági szoftverek elől a RedLine trójait (a RedLine a Lua bájtkódot használja fel az észlelés elkerülése érdekében). A kezdeti fertőzés pontos módszerét nem határozták meg, de az információlopó általában rosszindulatú hirdetéseken, YouTube-videók leírásán, videojáték-weboldalakon és -fórumokon, P2P-letöltéseken és megtévesztő szoftverletöltő oldalakon keresztül terjednek, és már TikTok-videók is vannak arról, hogyan kell telepíteni ezt a programot.

Ha valaki elkerülné az ilyen rosszindulatú programokkal történő fertőzést, annak ebben az esetben az a legjobb módja, ha tisztességesen játszik – a kifejezés minden értelmében.

Ha ilyen vírusirtó van a gépén, azonnal cserélje másikra

Tizenhat vírusvédelmi programon összesen 246 tesztet végzett el az AV-Comparatives tesztlabor, hogy kiderüljön, melyik szoftver milyen védelmet biztosít.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.