A szupervulkánon fekvő délolasz vidéken nem szűnnek a rengések.
Szombaton hajnalban 5 óra 44 perckor 3,9-es erősségű földrengés volt a Nápoly melletti Campi Flegrei vidékén, de a rengés Nápoly központjában is érezhető volt.
A földmozgás epicentruma a Bacoli település melletti tengeröbölben, 3 kilométeres mélységben volt.
Bacoli polgármestere, Josi Gerardo Della Ragione erős rengésről beszélt, amitől sokan megijedtek és az utcára menekültek, mindazonáltal károkról és sérültekről nincs tudomása. Ez volt az egyik legerősebb rengés azóta, amióta a szeizmikus folyamatok újraindultak a Nápoly melletti vidéken. Tavaly ugyanitt 4,2-es erősségű rengést is észleltek. “Folyamatos kapcsolatban állunk az Országos Geofizikai és Vulkanológiai Intézettel, folyamatosan monitorozzuk a helyzetet” – mondta a polgármester.
Campi Flegrei vidékén – ahol 1538-ban történt az utolsó vulkánkitörés – negyven éve nem tapasztaltak ilyen gyakori földmozgásokat, márpedig ez egy veszélyeztetett terület, amely alatt számos kráterből és gejzírből álló komplexum, vagy még hatásosabban: egy szupervulkán helyezkedik el.
A Campi Flegrei közelében felerősödő vulkanikus tevékenységről szeptemberben írt a Tűzhányó blogon Harangi Szabolcs, az ELTE vulkanológia tanszékének tanára: “A kutatók többsége egyértelműen úgy tartja, hogy a Nápolyi-öböl területén élőkre nem a Vezúv, hanem a Campi Flegrei jelenti a nagyobb vulkáni veszélyt. A jelenlegi földrengésrajok és felszínemelkedés jelzi, hogy előbb-utóbb be fog következni egy vulkánkitörés.”