Az Anthropic elkészítette a Claude 3 nevű mesterségesintelligencia-családot. Legerősebb tagja a Claude 3 Opus, de a tesztek szerint az eggyel gyengébb Sonnet is kétszer olyan gyors, mint a vállalat korábbi fejlesztései.
A Google és az OpenAI mesterséges intelligenciájánál (MI) is erősebb az az új MI-család, amit az Anthropic fejlesztett ki – állítja a vállalat. Az OpenAI egykori alkalmazottai által alapított cég tengernyi pénzt költött eddig az újfajta mesterséges intelligencia kifejlesztésére, ennek eredménye lett most a Claude 3.
A cég közlése szerint a Claude 3 multimodális, vagyis nemcsak a szöveges promptokból (parancsokból) ért, hanem a neki megmutatott képekkel is tud dolgozni. Három verziója van: a Claude 3 Haiku, a Claude 3 Sonnet és a Claude 3 Opus, közülük az Opus a legnagyobb és legokosabb modell. Utóbbi kettőt már ki is adta, a Haikut pedig a későbbiekben teszi elérhetővé a vállalat. Ez utóbbi az Anthropic szerint a legolcsóbb és leghatékonyabb modell lesz a piacon.
Az Anthropic szerint a Claude 3 az eddigiekhez képest több kontextust tud értelmezni, vagyis jóval több információt dolgoz fel. A korábbi verziók nem minden utasításra válaszoltak, ami a cég szerint értelmezési problémából fakadt. Ez az, amit mostanra sikerült kiküszöbölni.
A fejlesztők saját mérése szerint az Opus több benchmark-tesztben is felülmúlta a piacon lévő modellek többségét: jobban érvelt például, mint az OpenAI GPT-4 modellje, vagy a Google Gemini, de a matematikai kérdésekre is pontosabban válaszolt, és a kódolásban is jobbnak bizonyult a tesztelés során. Az előző verziókhoz képest is nagyot lépett előre a Claude 3, az Anthropic szerint ugyanis a Sonnet – vagyis a középső modell – kétszer olyan gyorsnak bizonyult a benchmark-tesztek során, mint a Claude 2 és a Claude 2.1 modellek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.