Szinte lehetetlen javítani az Apple Vision Pro kevertvalóság-szemüvegét, de ami pozitív, az az, hogy alapesetben nehéz is benne akkora kárt tenni, hogy tönkremenjen. Elhagyni azonban kimondottan nem tanácsos.
Pénteken (Amerikában) piacra dobta a Vision Pro kevertvalóság-szemüvegét az Apple, és – mint az várható volt – többen is alaposan szemügyre vették. Ki így, ki úgy: az iFixit a javíthatóságra fókuszálva, míg mások a strapabírásra.
Mielőtt azonban kitérnénk ezekre, kiderült a szemüveg egy fontos hiányossága: szemben más eszközökkel, ezt gyakorlatilag lehetetlen megkeresni, ha elveszne. Mint ismert, a legtöbb Apple-eszköz földrajzi pozíciója követhető egy másik készüléken, a Find My app segítségével (vagy az iCloud.com oldalon). Így van ez a Mac, iPhone, iPad és sok más készülék esetében, ám a Vision Pro kivétel – ami egy körülbelül másfél millió forintos eszköznél nem túl szívderítő.
Az egyetlen lehetőség a készülék zárolása, tehát, ha illetéktelen kezekbe kerülne, legalább annyit el lehet érni, hogy ne lehessen használni a szemüveget. Egy AirTag használata azért nem jelent érdemi megoldást, mert azt nehéz elrejteni a hordtokban – és csak egy mozdulat eldobni valahol.
Csak holnaptól kapható, de már tegnap javította 1,5 milliós szuperszemüvege kritikus hibáját az Apple
Javított egy nulladik napi sérülékenységet az Apple a még csak újságíróknak kiszállított szuperszemüvegén - egy váratlan helyen pedig a már nyugdíjazott Lightning-csatlakozó is felbukkant.
Leplet le!
Az iFixit rögtön a megjelenés után csavarhúzót és hőlégfúvót ragadott, hogy kiderítse, mit rejt az egyébként igencsak bumszli szemüveg belülről – az Apple pedig ezúttal sem okozott csalódást, hiszen voltaképpen egy MacBook tudását sűrítették bele.
Az elrendezés bonyolultságát jól szemlélteti, hogy az iFixit több további videót is ígért még a későbbiekben, melyben jobban elmélyülnek a részletekben – de az első, általános bemutató alapján már érthető, miért javíthatatlan szinte teljesen az eszköz. A csapat ugyanis kifejezetten bonyolultnak nevezte a felnyitást (természetesen ragasztva van az üveg), amit nem is sikerült úgy véghez vinniük, hogy valamiben ne okozzanak kárt – pedig, ha valaki, akkor az iFixit ért az ilyesmihez.
Az azonban kiderült, hogy a túlmelegedés miatt aligha kell majd aggódni, a Vision Próban ugyanis egy igen komoly hűtőegység is helyet kapott.
Földre le!
Az AppleTrack nevű YouTube-csatorna kicsit más megközelítést alkalmazott, és azt tesztelte, mennyire strapabíró az újdonság. Röviden: a vártnál jobban, de azért egy biztosítás még így sem tűnik rossz ötletnek mellé.
Normál körülmények között, ha használat közben – sétálva – nekikoccan valaki különböző tárgyaknak (falnak, ilyenek), jó eséllyel semmilyen súlyos kár nem keletkezik az eszközben.
Persze, leejteni azért már nem tanácsos, bár a tesztben több nagy esés is kellett az eszköznek – irreális magasságból –, hogy súlyos sérülést szenvedjen az üveg. Végül persze, több ejtés után szétrobbant az előlapi üveg, de még ezután sem lett használhatatlan a Vision Pro.
Összességében, a Vision Pro kifejezetten strapabírónak bizonyult, ami annak fényében pláne üdvözlendő, hogy javítani szinte lehetetlen – vagy nem gazdaságos.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.