„Zöld honlap, zöld holnap” szlogennel indította útjára kezdeményezését a Neo Interactive. A digitális ügynökség által létrehozott oldalon bárki letesztelheti saját honlapjának szén-dioxid-kibocsátását.
„Az internet a világ negyedik legnagyobb szén-dioxid-kibocsátó országa lenne, ha államként funkcionálna” – mondta Chris Adams, a digitális fenntarthatóság eszméjét képviselő The Green Web Foundation vezetője a BrandFestival konferencián.
A marketingszakmai rendezvényen debütált a hellogreenweb.hu címen érhető el weboldal is, melynek létrehozói arra a paradoxonra igyekeznek felhívni a hazai vállalatok figyelmét is, hogy éppen a fenntarthatóság jegyében egyre többen állnak át digitális megoldásokra – ami viszont jelentősen növeli a háttérinfrastruktúra energiafogyasztását, környezetterhelését.
Éppen a vesztébe rohan a világ, vagy valami egészen másról van itt szó?
Miközben a digitalizáció és a fenntarthatóság, állítják az iparág szereplői, kéz a kézben járnak, a valóságban, ha egyet lépünk a színfalak mögé, kiderül, hogy az újabb és újabb, egyre több számítási kapacitást igénylő technológiák bevezetésével egyre inkább terheljük a természetet. De mi történik, ha nemcsak a színfalak mögé lépünk, hanem egyet előre is?
A weboldalak, internetes tartalmak mögött hatalmas szerverparkok állnak, a felhasználók oldalán pedig elektronikus eszközök tömkelege, mind-mind karbonlábnyommal. Ennek méretére és a lehetséges optimalizálási tennivalókra mutat rá a Neo által létrehozott új oldal.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.