Michelle Donelan brit digitális miniszter szerint a cégeknek nemcsak a mesterséges intelligenciával kapcsolatos veszélyekre kellene figyelmeztetniük, de meg is kell akadályozniuk, hogy a fenyegetésekből valóság legyen.
Nem egy állam szakértői dolgoznak azon, hogy kitalálják, miként kellene szabályozni a mesterséges intelligenciát. A szakemberek szerint a technológia használatának vannak veszélyei, a brit képviselők nemrég meg is fogalmazták, melyik az a tucatnyi problémás pont, amelyik a legnagyobb problémát okozhatja a jövőben.
Michelle Donelan digitális miniszter most azt mondta, egy olyan előrejelző rendszert kellene létrehozni, amely segíthet megvédeni egy sor súlyos fenyegetéstől, legyen szó a kibertámadásokról, az emberéletek fenyegetéséről, vagy arról, hogy kontrollálhatatlanná válik a technológia.
Donelan egy füstjelzőhöz hasonlította a rendszert, azzal a különbséggel, hogy a vállalatoknak nemcsak keresniük kellene a kockázatot, de megoldást is kellene nyújtaniuk rá – számolt be róla a The Guardian.
ENSZ: „Fülsiketítőek" a mesterséges intelligencia ügyében megkongatott vészharangok
Fülsiketítőek a mesterséges intelligencia (MI) veszélyei ügyében megkongatott vészharangok - mondta António Guterres ENSZ-főtitkár hétfői sajtótájékoztatóján, ahol a mesterséges intelligenciát szabályozó testület felállítását javasolta.
A konzervatív politikus szerint óriási lehetőségek rejlenek a mesterséges intelligenciában, de ezeket csak akkor tudjuk majd kiaknázni, ha ismerjük az azokkal együtt járó fenyegetéseket is.
Az Egyesült Királyság novemberben nemzetközi csúcstalálkozót tart majd, ahol a téma a mesterséges intelligencia szabályozása lesz.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.