Nem kell kiolvashatatlan firkák vagy nehezen meghatározható képi elemek megfejtésével állandóan bizonygatnia, hogy tényleg hús-vér ember: a Chrome böngésző ugyanis képes rá, hogy hihetően közölje ezt a felkeresett webhelyekkel. Mutatjuk, hol találja a funkciót.
Kevés bosszantóbb dolog van a CAPTCHA-nál az online térben – ha a nevéből nem is ugrik be azonnal, valószínűleg a sok online szolgáltatásnál felugró ellenőrzésről már be fog. Ez az, ami azt hivatott igazolni, hogy emberek vagyunk, nem pedig robotok – különböző, egyszerű(nek tűnő) feladatok elvégzésével, mint például egy jelzőlámpa kijelölése egy fotón.
Időnként azonban ezek bosszantóak lehetnek, sokszor ugyanis nehéz eldönteni, hogy ha a jelzőlámpából 0,1 milliméter átlóg egy másik, szomszédos kockába is, az is része-e a feladványnak. Ebből aztán az szokott következni, hogy újra és újra neki kell futnunk egy újabb képnek.
Hatalmas újdonság jön a Chrome böngészőbe
Igen hasznos funkcióval bővül hamarosan a Google Chrome: képes lesz hangosan felolvasni a megnyitott cikkeket. A funkciót már tesztelik, hamarosan mindenkinél megjelenhet.
Ezt azonban a múlt részévé teszi a Chrome böngésző új funkciója, mellyel a CAPTCHA lényegesen kevesebbszer borzolhatja az idegeinket.
A Google egészen pontosan egy olyan funkciót adott ki a böngészőjével, amely automatikusan igazolja a felhasználót. Ha ez be van kapcsolva, és egy webhelyen a Chrome-ban egyszer már elvégeztük az azonosítást, a böngésző eltárol némi adatot. Ehhez aztán más honlapok is hozzáférnek, így egy újabb CAPTCHA nélkül is tudni fogják, hogy nem vagyunk robotok.
Chrome böngészőt használ? Ezzel a trükkel lopják el pikk-pakk a jelszavát, és lépnek be utána a Gmailjébe, Facebookjába
A Chrome-bővítmények 12,5 százaléka olyan engedélyekkel rendelkezik, amelyek egyes esetekben a jelszavak megszerzését is lehetővé teszik - állítja a Wisconsin-Madison Egyetem nem túl szívderítő megállapításokat tartalmazó tanulmánya.
A Canary változatban történt tesztelést követően a Chrome-ban már meg is jelent az újdonság, „Automatikus igazolás” néven. A funkció kicsit el van rejtve a beállítások rengetegében, de a jelek szerint automatikusan be van kapcsolva.
A böngésző beállításaiban, az „Adatvédelem és biztonság” fülön alatt kell keressük; az oldal alján még le kell nyitni a „További tartalombeállítások” szakaszt, és az utolsó előtti lehetőség az „Automatikus igazolás”. Ezt megnyitva tájékoztatást kapunk a funkcióról, emellett ki- és bekapcsolhatjuk azt.
Ha nem találjuk az újdonságot, előfordulhat, hogy a Chrome még nem adta ki a böngészőnkhöz – érdemes ellenőrizni, hogy az elérhető frissítések telepítve vannak-e, mert bár automatikusan letöltődnek, de ha sokáig nem indítjuk újra a böngészőt, a telepítésük nem tud megtörténni.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.